На засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили ухвалу "Про затвердження Правила розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об‘єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах". У правилах чітко задекларовано, що "стаціонарні малі архітектурні форми для здійснення підприємницької діяльності є тимчасовими спорудами, на які свідоцтво на право власності не видається, а надані земельні ділянки для їх розміщення викупу не підлягають".
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської міської ради, згідно з ухвалою, підприємці, які не сплачували до міського бюджету за оренду землі, повинні укласти з департаментом економічної політики угоди щодо відшкодування збитків перед міським бюджетом за два останні роки діяльності у малих архітектурних формах. Після укладання угод, департамент економічної політики видаватиме підприємцям тимчасові дозволи на розміщення МАФів до 31 січня 2007 року. Своєю чергою підприємці, до 1 вересня цього року зобов’язані привести МАФи у відповідність до паспорту прив’язки. Також в ухвалі передбачено, що районні адміністрації Львова протягом місяця, від 1 серпня до 1 вересня цього року повинні провести перевірку МАФів щодо наявності дозволів. Якщо дозволи у підприємців будуть відсутні, райадміністрації зобов’язані забезпечити демонтаж незаконно встановлених МАФів за погодження з департаментом економічної політики. В ухвалі також вказано, що департамент містобудування спільно з департаментом економічної політики та районними адміністраціями повинні подати на розгляд міській раді до 1 жовтня 2007 року схему розміщення малих архітектурних форм.
Щоправда, ця ухвала передбачає доопрацювання департаментом містобудування процедури оформлення договору оренди земельних ділянок для розміщення МАФів в частині спрощення процедури оформлення та продовження оренди земельних ділянок. Оскільки, підприємці мали зауваження щодо складності процедури оформлення таких договорів. Як повідомив депутат міської ради, член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андрій Чіпко, до 1 жовтня підприємці оформлюватимуть договори на оренду землі за старою процедурою.
За його словами, в ухвалі про правила розміщення МАФів, максимально враховані пропозиції підприємців. "В додатку ухвали, як результат співпраці міської влади та підприємців, більше як 300 підприємців отримають право на дооформлення документів, які були затримані з тих чи інших причин у коридорах влади", - зазначив Андрій Чіпко. Натомість голова комісії економічної політики Тарас Когут вважає, що ухвала про затвердження правил розміщення малих архітектурних форм є доволі складним документом. Оскільки, на його думку, складно в одному документі врахувати інтереси різних груп, які нерідко бувають протилежними. Однак він вважає, що у цьому документі враховані інтереси підприємців, відповідно й враховані вимоги чинного законодавства. "Підприємці від початку наполягали на оренді землі і в результаті отримали складну і тривалу процедуру, пов’язану з оформленням оренди землі, бо саме такої процедури вимагає законодавство", - зауважив Тарас Когут.