До 2015 року в Україні хочуть зупинити ВІЛ-інфікування дітей

21:10, 8 червня 2011

«Україна підтримує нову стратегію ЮНЕЙДС до 2015 року «Прагнення до нуля», глобальний план «Зворотний відлік до нуля» щодо недопущення нових випадків ВІЛ-інфекції серед дітей до 2015 року зі збереженням життя матерів, а також нову Політичну декларацію Засідання високого рівня», – йдеться у зверненні Президента України Віктора Януковича до Генеральної Асамблеї ООН.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Президента України.

У зверненні також йдеться:

«Україна має Національну стратегію щодо подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка затверджена на законодавчому рівні та стосується як всього суспільства в цілому, так і кожного громадянина зокрема.

Пріоритетними заходами на шляху подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні держава визнає активізацію профілактики поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, забезпечення лікуванням хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які його потребують, дотримання прав людей, які живуть з ВІЛ, та формування толерантного ставлення до них у суспільстві. З цією метою в Україні прийнято Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», який набрав чинності з січня 2011 року.

Неможливо переоцінити внесок громадянського суспільства у справу боротьби з ВІЛ/СНІДом в Україні. Наша країна пишається тим, що неурядові організації і, що найважливіше, люди, які живуть з ВІЛ, є основними партнерами Уряду у забезпеченні національної відповіді на ВІЛ/СНІД.

Успіхам на шляху подолання епідемії ВІЛ/СНІДу Україна багато в чому завдячує донорам, їх відданості та виконанню зобов'язань, насамперед перед Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Погодьтеся, за роки свого існування Глобальний фонд став безпрецедентно ефективним інструментом надання сталої допомоги, орієнтованої на високі результати.

Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати всім донорам, які надають нам допомогу та залишаються надійними міжнародними партнерами України в рамках реагування на епідемію ВІЛ/СНІДу.

У боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні є перші обнадійливі зрушення. Якщо 5 років тому наша країна займала перше місце у Східноєвропейському регіоні щодо темпів поширення ВІЛ-інфекції, то на сьогодні вона вже опустилася на 4 сходинку за цим показником.

Значним досягненням є профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини. Цей напрям визнано пріоритетом національної протидії СНІДу.

Проте ситуація з поширенням хвороби залишається тривожною і складною. Зберігається тенденція до збільшення кількості ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Ми впевнені, що для успішної протидії поширенню ВІЛ-інфекції в Україні потрібна подальша концентрація зусиль держави і всього суспільства, ефективне партнерство з ООН, двосторонніми донорами, іншими організаціями.

Україна ще раз засвідчує свою відданість Цілям розвитку тисячоліття та підтверджує взяті зобов'язання і солідарність у глобальній боротьбі зі СНІДом.

Для нас це є амбітним завданням, що вимагатиме від України безпрецедентного лідерства та зусиль. Саме тому ми підтримуємо нову стратегію ЮНЕЙДС до 2015 року «Прагнення до нуля», глобальний план «Зворотний відлік до нуля» щодо недопущення нових випадків ВІЛ-інфекції серед дітей до 2015 року зі збереженням життя матерів, а також нову Політичну декларацію Засідання високого рівня».