До 2030 року Україна може подвоїти видобуток газу за рахунок видобутку нетрадиційних видів (сланцевий газ, газ ущільнених пісковиків та шельфу Чорного моря). Це відбудеться зокрема, у разі, якщо на Юзівській та Олеській ділянках Україні виявлять комерційно привабливі обсяги сланцевого газу.
Про це у коментарі ZAXID.NET сказав ініціатор інформаційного проекту «Сланцевий газ в Україні» Кирило Томляк.
«Ми спробували спрогнозувати: за умови, що на цих ділянках є достатні поклади газу, як швидко треба бурити, щоб отримати газ у комерційних обсягах. Вийшла приблизно така картина: до 2023 року включно треба пробурити 130 свердловин. І це дасть можливість отримати трохи більше 3 млрд кубометрів газу на рік. Оці 130 свердловин, за оптимістичного сценарію, можна пробурити впродовж наступних 10 років, з врахуванням того, що в перші п’ять років буде тільки геологічна розвідка», – розповів Кирило Томляк.
З його слів, 3 млрд кубометрів газу за 10 років – це цілком можливий варіант щодо Олеської ділянки.
«Щодо Юзівської ділянки – там вже ведуться геологорозвідувальні роботи. Одночасно, поруч з Юзівською ділянкою, на території Харківської області, в рамках спільної діяльності з ДП «Укргазвидобування» компанія «Shell» вже пробурила одну свердловину, починається буріння іншої. В цілому, за оптимістичним сценарієм на Юзівській ділянці можливі більші обсяги газу через те, що й ділянка сама більша. Можливо, і 5 млрд кубометрів. Тобто в сумі 8 млрд нетрадиційного газу за 10 років при оптимістичному сценарії, що вже дуже суттєво», – пояснив експерт.
Він зауважив, що, окрім цього, Україна має чорноморський шельф – мілководний і глибоководний.
«І там перспективи можуть бути навіть більшими, ніж щодо нетрадиційного газу суходолу. Енергетична стратегія України теж рахує, скільки газу буде видобуто з тих чи інших джерел. В принципі, до 2030 року річний видобуток нетрадиційного газу (сланцевий газ, газ ущільнених пісковиків та шельфу Чорного моря) може становити і 20 млрд. кубометрів, подвоївши, таким чином річний видобуток природного газу в Україні», – сказав Кирило Томляк.
Він також зауважив, що окрім екологічних ризиків територій, де відбуватиметься видобуток сланцевого газу, значний ризик має й інвестор (компанія «Chevron», – ред.), оскільки лише в перші п’ять років у геологорозвідувальні роботи треба вкласти 350 млн доларів США, без чіткої впевненості щодо наявності промислової кількості природного газу, що можна буде добувати.
Як інформував ZAXID.NET, 3 жовтня Львівська облрада погодила проект угоди про видобування сланцевого газу у Львівській області компанією «Chevron». За це рішення проголосували фракції УДАРу та «Батьківщини», ВО «Свобода» голосувала проти.
Нагадаємо, раніше в Україні вже було укладено таку ж угоду із компанією «Shell». Роботи, які розпочала компанія у Харківській області, підтвердили тут наявність нетрадиційного газу.