Львівський митець Микола Могилат виставкою відсвяткував 55-ті уродини. На полотнах митця, що у львівському салоні «Художник», ― любов до життя, світу, а також й дружини. Бо, до прикладу, експонує роботу з човном, що названий її ім’ям та пронумерований датою її народження.
На експозиції і впізнавані гарбузи художника. Він традиційно пише до п’яти таких натюрмортів щороку. Це урожай з рідної Волосівки на Тернопільщині, де ще малим Микола Могилат пас худобу та стеріг гуси. Ці сливи, що на роботах, кабачки та гарбузи вирощує мама.
«Вона мені тепер навіть береже гарбузи так, аби ті хвостики від них не повідламувати. Колись тато віз нам гарбузи і не знав цього ― відламав.. Йому здавалося, що то не потрібне. То тепер мама його сварить, щоб не поламати їх. Оті сливки ― то ще ті, що ще моя бабуня садила, як була жива... То всі речі, ще моєї мами і діда з бабою», ― розповів митець Микола Могилат.
А оскільки митець любить море, то і Чорноморськ намалював, і Чорногорію. Робота з Адріатики, до прикладу, народилася після халепи: на відпочинку митець загубив телефонну картку.
«Я її знайшов. Я кожен вечір ходив і в піску рився. Опісля вирішив написати цю роботу. Це мій стан душі був такий: ці хмари ― а Чорногорія дає можливості з цим працювати ― і в той же час хотів показати це щастя. Бо розвиднюється небо на полотні», ― описав Микола Могилат.
Зараз митець викладає академічний живопис і в коледжі декоративно-прикладного мистецтва імені Труша, і в Львівській академії мистецтв. А малював ще малим в садочку. Потім була художня школа, живописно-педагогічне відділення Одеського училища імені Грекова, курс ілюстрації книги теперішньої Академії друкарства. Вперше показав свої роботи на виставці в Ужгороді. А за добрий десяток років вже в Стамбулі глядачі розкупили всі його полотна ― їх тоді було 12.
«Мені цікаво, що в творчості чоловік стає з часом ще теплішим. Роботи стають більш емоційні. Кожна робота дійсно отримає внутрішнє наповнення», ― додала дружина митця, художниця Тетяна Могилат.