До Дня Соборності у Львові пройшло народне віче

16:45, 22 січня 2012

22 січня у Львові відзначають День Соборності. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку з цієї нагоди відбувся екуменічний молебень за Україну та кількатисячне віче.

Вічу передувало створення живого ланцюга від пам’ятника Степану Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченку та святкова хода. У заході взяли участь представники Комітету опору диктатурі Львівщини та громадських організацій: ВО Просвіта ім. Т. Шевченка, Всеукраїнського братства ОУН-УПА, Товариства політичних в’язнів і репресованих, Спілки політв’язнів України, Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Ліги українських жінок, Союзу українок, ОУН, Центру національного відродження ім. С. Бандери, Зарваницької громадської ініціативи, Комітету підприємців Львівщини, Конфедерації вільних профспілок України, а також партії «Громадянська позиція», партії «Удар» Віталія Кличка, Львівського відділення Конгресу української інтелігенції, ГО «Українська справа».

Перед громадськістю виступив голова львівської обласної ради Олег Панькевич: «Важко знайти слова, які б важили більше, ніж сьогоднішній наш чин спільної присутності тут на площі біля Тараса Шевченка, спільної ходи від Бандери до Шевченка. Саме Шевченко дав визначення тому духу, який нас об’єднує сьогодні, який об’єднував, більше як 90 років тому. Шевченко дав визначення українського духу як єдності мертвих, живих і ненароджених. Ми з вами сьогодні - ті, які зібралися на площі у Львові біля Шевченка, має зробити наш чин. На цій площі відчувалася тривога, на цій площі уже відчувається рішучість. Найбільше сьогодні бояться ті, хто ненавидить українську державу, цього нашого спільного чину. Вже чути їхній голос, голос так званих різних політологів через куплені ЗМІ, що не можливе об’єднання. Сьогодні чути, як вони бояться нашого об’єднання, саме тепер у 2012 році».

Він додав: «Замало об’єднання для проходження в парламент. Як показує досвід, замало нам такого об’єднання було у 1990 році, замало його було і в 2004 році. Так само ми маємо усвідомити, що ж відбулася тоді у нашій історії, чого нам бракувало? Саме українського духу, про який говорили на початку. Хай всіх ті, хто буде керувати українською державою, хто сьогодні претендує на найвищі державні посади, здадуть іспит перед українським майбутнім і українським минулим на українську національну ідею. Хай вже сьогодні всі ті, хто готується пройти у парламент, скажуть, яке їх ставлення до ОУН, УПА, до дивізії «Галичина», до національно-визвольного руху, які будуть їх перші кроки у збереженні української ідентичності, конкретні законопроекти, а не постійна балаканина впродовж десятиліть про українську справу».

О.Панькевич резюмував: «Сьогодні відчувається, що ми з вами є на порозі чогось нового. Цей 2012 рік - це рік тривоги, це, очевидно, – рік нових репресій, очевидно, що це рік нових зовнішніх загроз з боку Росії, і не тільки Росії. Але це є рік 70-річниці ОУН, рік Йосипа Сліпого, Олени Степанівни. Я переконаний, що завдяки такому нашому зібранню, сьогоднішньому зібранню в Києві, Запоріжжі, Тернополі, по всій Україні від Заходу до Сходу, це буде рік нашої перемоги! Слава Україні!».

Голова центру національного відродження ім. С.Бандери Юрій Антоняк поінформував учасників віче, що лідери опозиційних сил уклали угоду про об’єднання, текст якоъ озвучили на мітингу з нагоди Дня Соборності та Свободи України на Софіївській площі у Києві.

Голова Львівського обласного об’єднання «Просвіта ім. Т.Шевченка» Ярослав Пітко зачитав Звернення народного віче у Львові до української громадськості, в якому зокрема зазначено: «..Вимагаємо від лідерів політичних партій і громадських організацій створення широкого національного фронту боротьби з комуно-олігархічною узурпацією влади; вийти на вибори до Верховної Ради з узгодженими кандидатом від опозиційних до нинішньої влади сил; закликаємо усіх громадян України позбутися руйнівної байдужості, повірити у власні сили, згуртуватися навколо української національної ідеї та виграти битву за Самостійну, Соборну, Незалежну Українську Державу!».