До початку наступного року проїзд у маршрутках не подорожчає. Тож поки що пасажири платитимуть за проїзд 5 грн. Міськрада в грудні подасть розрахунки про вартість проїзду до Антимонопольного комітету. Відтак рішення про новий тариф у Ратуші ухвалюватимуть вже з наступного року.
Приватні перевізники знову возитимуть пенсіонерів безкоштовно. Міськрада відшкодовуватиме їм перевезення пільговиків. Іншим пасажирам доведеться платити 7 або 8 грн. Це умови, які тепер пропонують автотранспортні підприємства. Хоча раніше наполягали на тарифі у 9 грн.
«І нам вдалося їх також переконати, що ми не будемо йти на 9 гривень, а підемо таким проміжним кроком – 7-8 грн. І наше завдання зараз – підтримати ту ситуацію, не погіршувати її до впровадження електронного квитка», – пояснив заступник директора департаменту ЖКГ Андрій Білий.
На перевезення пільгових категорій і пенсіонерів у міському бюджеті наступного року передбачили 61 млн грн.
«Раніше виділяли субвенцію, раніше пенсіонери там не враховувалися. Бо субвенція, яка йшла навіть з державного бюджету, вона йшла тільки на ті категорії, яким пільга визначена законами України», – пояснив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.
Проте на підвищенні тарифу за проїзд перевізники все ж наполягають. Пан Сергій машину заправляє щовечора. Плюс-мінус 45 літрів солярки – залежить від погоди та простоїв на дорогах.
«Учора заправився, то було...зараз скажу...1100, майже 1200 грн. То ще в мене мала машина, мало «їсть», – розмірковує водій Сергій.
Водії нарікають і на «зайців». Кажуть, усіх контролювати не вдається.
«Зайців, пенсіонерів – 70%. 30% платять, а 70% – не платять», – додає водій автобуса Микола.
Тим не менш, пасажири пенсійного віку таким змінам лише раді.
«Конкретно в даний момент пенсіонерам бажано їхати безкоштовно, бо маленький дохід. Добре, щоб залишили всім пенсіонерам проїзд пільговий», – вважає пенсіонер пан Анатолій.
А ось молодші львів'яни готові платити більше, лиш би якість перевезень покращилася, а пасажиропотік контролювався.
«Якщо чесно, я вважаю, що це нормально. Але оскільки більшість людей не платить за проїзд, то підняття цін це якось без сенсу», – вважає львів'янка Анастасія.
За останні 6 років тарифи за проїзд у львівських маршрутках змінювались 4 рази. З 2 грн 2011 року до 5 грн, які погодили торік. При цьому вартість дизпалива, яким здебільшого заправляють автобуси, підскочила з 9 грн/л до 25 грн за літр. За цей рік дизпаливо на АЗК здорожчало в середньому ще на 7 грн. І у грудні 2018 року становить 32 грн/л.
Розрахунки нового тарифу міська рада подасть до Антимонопольного комітету у грудні. Відповідь надійде на початку наступного року. Тож нової вартості проїзду слід очікувати наприкінці січня – початку лютого.