До кінця року у Львові може з’явитися пам’ятник Михайлові Вербицькому

14:07, 1 квітня 2015

До кінця 2015 року товариство «Надсяння» планує встановити пам’ятник авторові музики українського гімну, оскільки 2015-й названо роком Михайла Вербицького. Пам’ятник висотою майже три метри встановлять на розі вулиць Бандери - Чупринки - Вербицького. Довкола нього облаштують сквер.

Місце розташування пам’ятника затвердили на засіданні виконкому Львівської міської ради ще 25 січня 2013 року. Однак коштів на його виготовлення та встановлення члени товариства досі не назбирали.

Як розповів ZAXID.NET голова товариства «Надсяння» Володимир Середа, минулого року на проект виготовлення пам’ятника оголосили всеукраїнський конкурс. За час його проведення організаторам надіслали 21 проект. Володимир Середа зізнався, що ця цифра була  неочікувано великою.

У червні 2014 року перемогу у конкурсі отримав проект скульпторів братів Сухорських, які створили пам’ятник Тарасові Шевченку на просп. Свободи та Юрію Змієборцеві на пл. Григоренка.

За проектом, пам’ятник матиме висоту 2,9 метра. Також довкола нього облаштують сквер із лавками.

За словами голови «Надсяння», це був найбільш заощадливий проект. Тоді, за розрахунками скульпторів, потрібно було 750 тис. грн на виготовлення пам’ятника. Зараз Середа переймається, що цифра може подвоїтись.

Кошти на встановлення пам’ятника збирають від червня минулого року.  Для цього відкрили рахунок в банку, куди всі охочі можуть перерахувати певну суму коштів. Наразі товариство зібрало близько 200 тис. грн.

Цього року до збору коштів також долучили церкву та духовенство. Володимир Середа сподівається, що до кінця 2015 року пам’ятник точно встановлять.

Голова «Надсяння» розповів, що варіантів місць для розташування пам’ятника було декілька. У підсумку обрали місце на розі вулиць Бандери - Чупринки - Вербицького, оскільки ці вулиці названі на честь великих діячів України. До того ж, позаду пам’ятника розташовано дві школи, а перед ним - університет та костел Марії Магдалени - Будинок органної та камерної музики. На думку Володимира Середи, таке місце найбільш знакове для пам’ятника композитору, оскільки Вербицький був науковцем, священиком УГКЦ та хоровим диригентом.

Львівський пам’ятник авторові гімну буде другим в Україні. Зараз пам’ятник Вербицькому стоїть лише у Яворові - рідному місті композитора.