Зміни до державного бюджету мають бути внесені якнайскоріше, оскільки ситуація в обласних бюджетах погіршується. Про це заявив під час брифінгу в Секретаріаті Президента заступник Глави Секретаріату Роман Безсмертний. "Чим пізніше будуть внесені зміни, тим важче буде долати проблеми в регіонах", - вважає він. Водночас Р.Безсмертний зазначив, що неподолання наслідків економічної кризи насамперед впливає на населення із низьким рівнем доходів.
У контексті змін до бюджету Роман Безсмертний нагадав про необхідність надати позитивний сигнал для міжнародних фінансових організацій, який має відкрити можливості залучити кредитні кошти для вирішення проблем у бюджеті. "Якщо це зелене світло не увімкнеться, Україна не зможе шукати допомогу для покриття дефіциту бюджету", - сказав він.
Складну соціально-економічну ситуацію заступник Глави Секретаріату підтвердив статистичними даними, відповідно до яких зростає заборгованість із виплати заробітної платні (зараз сягає 1,525 млрд.).
"71% із цієї заборгованості - на діючих, активних підприємствах. У них не вистачає коштів на виплату зарплати, і причина тут одна - зростання неповернутого ПДВ", - додав Роман Безсмертний. Ще більш симптоматичним він назвав зростання заборгованості за спожитий газ та енергоресурси в цілому. "В рамках чинного бюджету розв'язати цю проблему я поки що не бачу можливості", - заступник Глави Секретаріату.
За його словами, доходи місцевих бюджетів за січень і лютий зменшилися на 6% порівняно з минулим роком. "Це означає, що перекриття цих заборгованостей є можливим лише за рахунок безвідсоткових казначейських позик, але в цьому році за січень взяли стільки казначейських позик, скільки за весь минулий рік, і обсяг неповернутих казначейських позик постійно зростає", - охарактеризував Роман Безсмертний цю ситуацію. При цьому вилучення з місцевих бюджетів до державного бюджету на цьому тлі також впали. "Це означає, що сподівання на вчасні дотації і субвенції регіонам не збудуться", - сказав Роман Безсмертний.
Він спрогнозував, що соціальна ситуація буде загострюватися і через те, що до кінця травня рівень безробіття сягне 3 мільйонів.