71-річний чоловік з Перемишлянського району захворів ще 9 листопада, а по допомогу до лікарів звернувся лише 17 листопада. Його госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні, де за його життя зараз борються лікарі. Стан важкий, жодних прогнозів лікарі наразі не дають.
Про це ZAXID.NET повідомила завідувачка відділенням ДУ»Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ірина Куліш.
На Львівщині цього року значно побільшало хворих на лептоспіроз. Станом на 22 листопада захворіло 18 людей, трьох з них лікарям врятувати не вдалося.
Перший сметрельний випадок від цієї недуги стався наприкінці вересня, тоді помер 30-річний львів янин. Ще два летальні випадки зафіксовано в середині листопада. Помер 50-річний чоловік з Миколаївського району та 72-річна жінка з Кам’янко-Бузького району. Їх врятувати не вдалося, бо вони, за твердженням лікарів, надто пізно звернулися по медичну допомогу.
«50-річний чоловік працював у рибгоспі, постійно мав контакт з водою. Він також розвозив корм для риб, тож лептоспіри могли бути і в кормах. Чоловік звернувся по допомогу лише на сьомий день від початку захворювання, коли вже йому стало дуже погано, коли вже відбулися зміни у нирках, печінці. До того ж, пацієнт мав супутні захворювання», - каже Ірина Куліш.
Літня жінка по допомогу до медиків звернулася на 8-й день. Вона розповіла, що тримала свійських тварин і у стайні розвелося дуже багато гризунів. Восени вони остаточно оселилися у теплій стайні. Від них, мабуть, і заразилася цією небезпечною хворобою. Через день жінка померла в лікарні.
Цього року лептоспіроз на Львівщині діагностували вже у 18 осіб (три смерті від цієї недуги), тому медики б’ють на сполох і рекомендують громадянам ретельніше дотримуватися правил особистої гігієни, а у випадку захворювання відразу звертатися до лікарів, бо саме пізні звернення призводять до летальних випадків. Торік на Львівщині у 13 осіб діагностували лептоспіроз, смертельних випадків не було. Цього року захворювання виявили у м.Львові – 7 випадків, у Жовківському районі – 4 випадки та Старосамбірському районі - 2 випадки, Золочівському, Дрогобицькому, Миколаївському Кам`янка-Бузькому, Перемишлянському районах – по 1 випадку.
Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.
З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.
Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.
Підхопити лептоспіри можна під час купання, риболовлі (якщо босоніж заходити у воду), пиття води з відкритих водоймищ, сільськогосподарських польових робіт тощо. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.