До Львова на Симпозіум гутного скла з'їхалися світові зірки з 20 країн: від США до Японії

Щодня упродовж тижня можна було спостерігати за роботою митців на гуті

17:02, 11 жовтня 2019

До Львова з'їхалися найкращі митці світу із 20 країн. Львівська академія мистецтв раз на три роки влаштовує Міжнародний симпозіум гутного скла. Створені упродовж тижня роботи виставлять 14 жовтня у Національному музеї ім. Шептицького.

Біля печей у Львівській академії мистецтв цього тижня людно. Багато охочих побачити, як художники-склярі зі світовими іменами творять на очах у глядачів і водночас дають майстер-клас. Раз на три роки Львів стає світовим центром склярів.

На симпозіум приїхав словак із Франції Ян Зорічак ‒ один з найвідоміших і найдорожчих митців скла у світі. Його твори є у колекції Лувру, музею Толідо у США. А зараз він відкрив персональну виставку і у Львівському музеї скла.

«Я був тут вперше 25 років тому і щоразу, як приїжджаю у Львів, то моє серце б'ється швидше. Дуже тішуся побачити тут художників з цілого світу. Роботи, які тут на симпозіумі народжуються, щоразу вищого рівня, креатив фантастичний», ‒ зізнається Ян Зорічак.

«Ми несамовито раді, що нам вдалося запросити і привезти Яна Зорічака. Це є один з 10 найпотужніших художників-склярів у світі, один із засновників міжнародного руху студійного скла», ‒ додає завідувач кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв Михайло Бокотей.

Від ранку п'ятниці на гуті працюють чеські автори і навколо себе вже зібрали ажіотаж.

«Двоє чеських майстрів-гутників, які належать до найкращих майстрів у світі. До них спеціально з'їжджаються художники-склярі, щоб мати нагоду з ними попрацювати на гуту і Чеській Республіці», ‒ каже Михайло Бокотей.

Симпозіум влаштовує уже 30 років Львівська академія мистецтв і така подія є рекордсменом ‒ найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. Тут навіть метри пробують щось нове.

«Я не займаюся гутним склом, а технікою ф'юзинг. Але тут я пробую нове для мене ‒ гуту, видувати скло біля печі. І для мене це дуже цікаво, бо можна експериментувати, імпровізувати, змінювати форму», ‒ каже художник-скляр із Люксембургу Роберт Емерінгер.

Твори, які народяться під час симпозіуму, виставлять у понеділок у Національному музеї. Інша виставка молодих українських авторів уже доступна до огляду у галереї Львівської академії мистецтв. Там, зокрема, львів'янка Ольга Турецька презентуватиме серію «Літні історії».

«Цього разу я представила декілька нових робіт, бо цього року була моя персональна виставка і тут представлені роботи з цієї виставки», ‒ каже Ольга Турецька.