У Львівському етнографічному музеї відкрилася виставка ікон Олександра Клименка та Софії Атлантової. Подружжя започаткувало незвичний проект, аби привернути увагу до того, що війна на Донбасі й досі триває. Ікони малюють на ящиках з-під набоїв. З експозицією об'їздили вже чи не увесь світ, побували на усіх континентах. А це 40 міст та 60 локацій. На це авторам пішло чотири роки. У Львів незвичні ікони привезли вже втретє.
«Олександр є дуже незвичний художник, він не просто малює ікони, не говорить, що є художник-іконописець, а скоріше, це проект соціальний. Проект, який нагадує нам, що далі триває війна, що гинуть наші сини і доньки України», – розповів завідувач сектору експозиції етнографічного музею Андрій Колотай.
Експозиція складається із двох частин: «Страсті Христові» та «Богородична ікона». Ідея малювати класичну для українців візантійську ікону на незвичному предметі виникла під час відвідин однієї з військових баз.
«Я побачив, що ці ящики дуже схожі на дошки, на яких пишуться ікони. Так і виникла ідея створити мистецький контепорарі арт-проект, поєднати речі, які начебто не можна поєднати», – додав автор ікон Олександр Клименко.
Символ смерті, який став символом життя, – так про цей проект говорить автор.
«Цікаво, що перетворення смерті на життя відбувається не лише символічно, але й реально, тому що проект майже відразу, як він став мистецьким проектом, перетворився на мистецький. Наразі він є спонсором, який на 97% забезпечує потреби найбільшого медичного волонтерського проекту на Донбасі ДМШ імені Пирогова», – зазначив Клименко.
Відтак, продаючи ікони, вже вдалося зібрати близько п'яти з 5,5 мільйонів гривень. Їх купували перші політики Європи та світу.
Ще одним незвичним елементом на іконах є витинанка із газет. Вони також із Донбасу, щоправда, преса довоєнна.
Оглянути виставку може кожен охочий, вона триватиме місяць. Далі, найімовірніше, ікони повезуть до Америки.