На Львівщині триває страйк вантажоперевізниів. До страйкарів доєдналися і представники Вільних профспілок автотранспортників України та працівники ДАП "Львівські авіалінії", які вимагають від Кабміну створити урядовий комітет щодо розслідування питання штучного знищення підприємства. "Єдиного державного в Україні. Крім того, ми вимагаємо повернути нам понад 1 млн грн заборгованості із зарплати", - повідомив 2 лютого під час прес-конференції голова профспілкового комітету ДАП "Львівські авіалінії" Станіслав Дьяченко.
"Ми також вимагаємо, аби було враховано наші інтереси при проведенні реконструкції Львівського аеропорту та злітної смуги. За проектом, це передбачає відлучення великої частини нашої власності, ми вимагаємо компенсації", - додав С. Дьяченко.
Протягом трьох наступних днів перевізники о 13.00 влаштовуватимуть мітинги в центрі Львова біля пам’ятника Т. Шевченку.
Завтра страйкарі мають зустрітися із головою Держкомпідприємництва України Олександрою Кужель, яка приїде до Львова.
Довiдка ZAXID.NET
Близько 200 фур 2 лютого зупинились на в’їздах до Львова на вул. Городоцькій, Галицькому перехресті, вул. Стрийській. "Це всеукраїнська акція протесту, вона також проходить в Києві, Харкові, Запоріжжі, Рівному. Акція триватиме до 5 лютого", - повідомив у коментарі ZAXID.NET голова Асоціації вантажоперевізниів Львівщини Сергій Чепурний. До акцій протесту вантажних автоперевізників на Львівщині долучилися і їх колеги з інших областей України, зокрема Харкова. Вимоги перевізників: від Верховної Ради України не приймати закони, якими передбачено збільшення ставок податків та зборів з власників автотранспортних засобів; від Президента, Кабміну, МЗС вирішити ситуацію із оптимізацією отримання перевізниками службових віз та зобов’язати виробників та реалізаторів нафтопродуктів здійснювати продаж пального за цінами, які повинні зменшуватися адекватно до цін на нафту на світових ринках і здійснювати постійну перевірку їх якості; Кабміну прийняти на державному рівні мінімальні тарифи на вантажні перевезення по Україні і встановлювати їх відповідно до вартості пального; Верховній Раді внести зміни до кодексу адміністративного судочинства в частині відновлення ст. 248 ЦПК з метою недопущення прийняття незаконних та антиконституційних рішень з боку органів державної влади та місцевого самоврядування (такі, як рішення Київ міськради про сплату збору за проїзд іногороднього транспорту через територію столиці, незаконне підняття тарифів на ком послуги, орендну плату); Кабінету міністрів створити робочу групу з питань врегулювання автоперевезень на території України; терміново створити комісію ВР з вивчення ситуації в авіаційній галузі України і ДАП "Львівські авіалінії". "Враховуючи те, що вищенаведені проблеми перевізників, які були створені органами державної влади призвели до скорочення перевезень вантажів, що унеможливлює покриття кредитів, зобов’язати комерційні банки надати перевізникам кредитні канікули терміном на 6 місяців, зафіксувати відсоткові ставки, на рівні яких були на момент укладання договорів, стабілізувати курс національної валюти на рівні 6,5, ввести мораторій на нарахування пені та штрафних санкцій, перевести кредити у гривні відповідно до ставки нацбанку. Ми не перекриватимемо рух. У разі, якщо до нас не дослухаються, перевізники мають наміри їхати до Києва і вручити ключі від своїх кредитних квартир і машин Президентові і прем’єр-міністрові", - додав С.Чепурний.