Словацький поет і наукознавець Міхаль Хабай (Michal Habaj) відвідає ХХ Форум видавців у Львові. Деякий час публікувався під псевдонімом «Анна Снегіна». Захоплюєтться Сергієм Єсеніним. Себе називає «першим поетом сучасного покоління»: «Я перший поет, який походить з роду кіборгів», – пише він в поезії «Ностальгія».
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Форуму видавців.
Найвідоміші збірки Міхаля Хабая: «Школярки. Свята тринадцятирічна дівчинка» (1999), «Коріння небес. Вірші минулого сторіччя» (2000), «Вірші для мертвих дівчат» (2004), «Міхаль Хабай» (2012). Його вірші включені до багатьох антологій та збірників. У творах поет часто засуджує награність, фальшивість сучасності, «яскраву мішуру», яка «прикриває порожнечу».
«Поезія – це справа, яка вимагає надзвичайної сміливості. Загальне нерозуміння або ігнорування людьми того, про що насправді йде мова у віршах, є одним з найтрагічніших моментів у літературі. Поезія творить реальність і змінює людину. На жаль, у Словаччині з цим ситуація не дуже, оскільки культурна свідомість в нас, де-факто, не розвинута», – зазначає поет.
У юності Міхаль цікавився філософією, соціологією, психологією. Наразі працює в Інституті словацької літератури Словацької академії наук. Він є автором монографії Druha moderna (Друга сучасна, 2005) та співавтором Slovnik diel slovenskej literatury 20. storocia (Словник роботи словацької літератури 20-го століття, 2006).
Міхаль Хабай є співзасновником проектів експериментальної поезії «Генератор Х» і «Конституції у віршах».
«Ми багато чого не знаємо про те, як, де, чому і навіщо виникає поезія, у чому її сенс і сутність, звідки вона походить, яке місце автора у цьому процесі. Це дуже прості питання. Стара генерація знає, що бути поетом – це значить чекати. Вірш народжується з нічого: коли «нічого» раптом перетворюється на «все»… Поезія є мудрішою за поета», – вважає поет.
Нагадаємо, ХХ Форум видавців триватиме 10-15 вересня. Почесним гостем літфесту стане Польща. Цього року на Форум приїде режисер, сценарист і письменник Кшиштоф Зануссі, американо-французька поетеса палестинського походження Наталі Хендл, письменниця з Білорусі Наталка Бабіна, польський журналіст, письменник, засновник та редактор «Газети Виборчої» Адам Міхнік та каталонський поет, драматург, есеїст, перекладач і декламатор Енрік Казасес.