До Львова з Італії привезуть мощі святого Антонія Падуанського

Останки святого Антонія в Україну привезуть уперше

10 вересня

У Львові вперше виставлять останки святого Антонія Падуанського. Мощі святого проповідника у п’ятницю, 14 вересня, привезуть до Архикатедрального собору святого Юра.

«Ця подія виникла в мене з духовної потреби. Бо протягом дня дуже багато звертаються з різними потребами. Я шукав розв'язки. Матеріально ми не можемо надто їм допомогти, а духовно можемо. Тому вирішили таку річ зробити», – пояснив адміністратор Архикатедрального собору св. Юра отець Роман Кравчик.

Привезуть їх до Львова вже у п'ятницю, 14 вересня. Супроводжувати святиню з італійської Падуї, де вона зберігається у Базиліці святого Антонія, будуть два ченці-францисканці – Евдженіо Каніл та Даніель Фечета. Вони проведуть у Львові духовні науки. Вже ввечері 14 вересня після літургії, яка розпочнеться о 18:00, відкриють доступ до почитання. Упродовж десяти днів, із 14 до 24 вересня храм буде відчинений із 7 ранку до 10 вечора, а за потреби – довше.

Релікварій складається із двох частин: одна в позолоченому бюсті, а інша – у срібному футлярі. Унікальність мощей у тому, що язик і підборіддя святого – нетлінні.

За словами капелана Львівської міської ради отця Павла Дроздяка, постать святого Антонія об'єднує різні конфесії.

«Є один такий цікавий факт, що святий Антоній був чудовим проповідником. Він проповідував слово Боже. Ми справді закликаємо, щоби єдналися коло цієї молитви всі сім'ї, родини. Адже ми знаємо, що святий Антоній не тільки допомагає знайти те, що десь загубилося, як ходить у народі, але святий Антоній насправді є прикладом чистоти», – вважає отець Павло Дроздяк.

До слова, до святого проповідника Антонія упродовж віків звертаються бідні, мандрівники, нещасливі пари, а також люди, які прагнуть віднайти загублені речі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
На медіа-фронті без змін
Головні новини Львова за 14 листопада
У ДТП на Рівненщині загинув український чемпіон світу з армреслінгу
У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим
У віці 57 років помер начальник ГУ ДСНС Львівщини Сергій Дмитровський
На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування