До Львова з Італії привезуть мощі святого Антонія Падуанського

Останки святого Антонія в Україну привезуть уперше

10 вересня

У Львові вперше виставлять останки святого Антонія Падуанського. Мощі святого проповідника у п’ятницю, 14 вересня, привезуть до Архикатедрального собору святого Юра.

«Ця подія виникла в мене з духовної потреби. Бо протягом дня дуже багато звертаються з різними потребами. Я шукав розв'язки. Матеріально ми не можемо надто їм допомогти, а духовно можемо. Тому вирішили таку річ зробити», – пояснив адміністратор Архикатедрального собору св. Юра отець Роман Кравчик.

Привезуть їх до Львова вже у п'ятницю, 14 вересня. Супроводжувати святиню з італійської Падуї, де вона зберігається у Базиліці святого Антонія, будуть два ченці-францисканці – Евдженіо Каніл та Даніель Фечета. Вони проведуть у Львові духовні науки. Вже ввечері 14 вересня після літургії, яка розпочнеться о 18:00, відкриють доступ до почитання. Упродовж десяти днів, із 14 до 24 вересня храм буде відчинений із 7 ранку до 10 вечора, а за потреби – довше.

Релікварій складається із двох частин: одна в позолоченому бюсті, а інша – у срібному футлярі. Унікальність мощей у тому, що язик і підборіддя святого – нетлінні.

За словами капелана Львівської міської ради отця Павла Дроздяка, постать святого Антонія об'єднує різні конфесії.

«Є один такий цікавий факт, що святий Антоній був чудовим проповідником. Він проповідував слово Боже. Ми справді закликаємо, щоби єдналися коло цієї молитви всі сім'ї, родини. Адже ми знаємо, що святий Антоній не тільки допомагає знайти те, що десь загубилося, як ходить у народі, але святий Антоній насправді є прикладом чистоти», – вважає отець Павло Дроздяк.

До слова, до святого проповідника Антонія упродовж віків звертаються бідні, мандрівники, нещасливі пари, а також люди, які прагнуть віднайти загублені речі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати