До Львова приїхали учасники Університету третього віку з міста Маріямполь, що в Литві. Зараз там навчаються понад 700 літніх людей. До Львова завітали на екскурсію та обмін досвідом із українськими колегами.
У вівторок, 24 вересня, у Львові побували особливі гості: студенти литовського Університету третього віку. У місті Маріямполь понад 700 пенсіонерів ходять на «пари» — відвідують факультети та гуртки.
«Наприклад, цього року я обрала соціологію та факультет фізичної активності. Ми маємо заплатити невеликий внесок на два роки. І ми отримуємо календар, згідно з яким ми приходимо на різні зустрічі та слухаємо цікавих лекторів і запрошених гостей», – розповіла студентка Університету третього віку Льона Галінена.
Студенти можуть обрати ті предмети, які їм до душі. Є охорона здоров'я, психологія, політика, право, культура, домашній побут. Приходять до Університету вранці, а йдуть, як справжні студенти, вже пообіді. А головне — можуть поділитися ідеями та думками з колективом.
«Такі університети потрібні, бо люди залишаються вдома самі. Немає з ким говорити, немає з ким дружити, діти роз'їхалися», – розповідає засновниця Університету третього віку Уна Сакалаускене.
Литовські гості перед цим відвідали ще низку іноземних міст. Львів споглядають із задоволенням.
«Були вже на Високому замку, знову ж таки, кожен із них... жодної не було людини, котра не піднялася на Високий замок. Дуже задоволені від того, вони в добрій фізичній формі. Навіть, якщо в них якісь є болячки, вони на цьому не акцентують», – каже екскурсоводка Марія Бойко.
А ще цього дня вони знайомляться з українськими колегами. У Львові вже дев'ять років працює Університет третього віку.
«Ми дуже зацікавлені в спілкуванні із закордонними партнерами, бо сама ідея нашого університету зародилася в Польщі, у Вроцлавському університеті третього віку. І ми багато їздили, обмінювалися досвідом», – додає керівник Університету третього віку Ігор Островський.
Цьогоріч львівський Університет третього віку зібрав 200 слухачів. Українські студенти-пенсіонери вивчають історію Львова та України, а ще – іноземні мови, психологію, комп'ютерні технології. Серед їхніх лекторів – професори, експерти, а подекуди й самі слухачі.
«Дуже подобається психологія спілкування. Був у нас такий предмет як медіаграмотність, що для нас дуже актуально. Бо самі розумієте, тепер люди сидять перед тими телевізорами, дивляться все що треба і що не треба», – каже студентка Університету третього віку Лариса Стольникова.
Такі університети, кажуть і українські, і литовські організатори, перш за все сприяють спілкуванню та обміну думками.