У Львові на ніч зупинився Британський клуб старовинної авіації на чолі із двоюрідним братом королеви Єлизавети другої. На посадкову смугу аеропорту імені Данила Галицького приземлилось 24 аероплани, серед яких бойові та тренувальні машини часів Другої світової.
Прапори вивісили, курсантів пошикували. Все завмерло в очікуванні. Зустрічати родича Британської Королеви Майкла Кентського, зібрались представники обласної, міської влади, військових та працівників аеропорту. Півгодини очікування і на посадковій смузі з’являється перший літак.
А потім ще із десяток аеропланів, аж нарешті він. Принц на борту білого літака. Як летів, журналісти так і не почули. З пресою представник королівської родини не спілкувався. А от решта британців виявились більш відкритими. Пілоти діляться: довго летіли до України.
Довгий шлях допомагає Девіду долати дружина. Чері вже багато років виконує роль другого пілота. Літаки не лише стали спільним хобі подружжя, а й поєднали їхні серця.
Біплан 41-року з подружжям Сістер вже сорок років. Тоді в сімдесятих він обійшовся сімейному бюджету у 15 тисяч фунтів стерлінга. Загалом, розповідає Руперт Кларк хоббі вимагає чимало коштів та часу. Однак, ставиться він до свого біплана як до повноцінного члена родини.
Більшість пілотів раніше служили у Колівському військово - повітряних силах Великобританії. Чимало з них є власниками літаків. А от два винищувачі часів Другої світової - радянський Як-3 та американський "Мустанг" крім історії поєднує один власник.
Аби привезти обидві машини в Україну йому знадобився ще один пілот. Француз Майк Матіс прилетів до Львова на Яку, а в Британію повернеться на Мустангу.
Всього, на Львівську землю приземлилось 24 літаки, ще двом довелось зупинитись у Чехії: один пілот вибув через несправний літак, інший зламав ногу.
Наступні три дні, колекцію літаків британського клубу "Еір Скадрон" можна буде побачити на виставці в Києві. А 9-10 липня бранці зроблять ще одну посадку у Львові.