До Львова з’їдуться Праведники народів світу

11:20, 13 травня 2011

17-19 травня Всеукраїнський центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») та Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є» проведуть у Львові заходи, присвячені 70-й річниці нападу Німеччини на СРСР та початку Голокосту на території України. Зокрема, 18 травня в Першому українському театрі для дітей та юнацтва відбудеться церемонія нагородження праведників народів світу.

Як повідомили ZAXID.NET організатори, нагороди вручатиме Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Зіна Калай-Клайтман.

У межах заходів в НУ «Львівська Політехніка» пройде Міжнародна наукова конференція «Праведники – рятівники життя: історичний досвід та моральні уроки», в якій братимуть участь відомі вчені з Білорусі, Ізраїлю, Канади, Польщі, Росії та України:

У своїх доповідях вчені розглядатимуть відбиття подій Другої світової війни і Голокосту в історичній пам’яті і політиці історії в Україні; міжнаціональні відносини в Україні під час війни; роль духовних лідерів українців, поляків, євреїв у критичні періоди випробувань; українсько-польська взаємодопомога під час Другої світової війни, трагічних подій 1943-44 рр. на Волині, операції «Вісла»; феномен українців та поляків – Праведників народів світу, які ризикували своїм життям та життям своїх родин заради рятування євреїв від полум’я Голокосту.

Також в межах конференції 17 травня відбудеться презентація книги я. Хешеліс «Очима 12-річної дівчинки». Зустріч з авторкою, яка описує рятування її польською організацію допомоги євреям «Жегота» під час Голокосту; та проф. Я.Грицаком, автором передмови. Книга видана ВЄБФ «Хесед-Ар’є» та видавництвом «Дух і літера»

18 травня, крім церемонії нагородження праведників народів світу, відбудеться круглий стіл з праведниками народів світу та врятованими під час голок осту.

19 травня пройде Міжнародний педагогічний семінар «Європейський досвід вивчення Голокосту та інших геноцидів», який організовує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України; Всеукраїнський центр вивчення Голокосту «Ткума»