В уряді Німеччини повідомили, що власники 35 дипломатичних паспортів Туреччини після провалу спроби перевороту 15 липня звернулися до офіційного Берліну з проханням про надання притулку. Про це повідомило агенство Anadolu.
У відповідь на запит депутата від Партії Зелених Німеччини Озджан Мутлу радник голови МВС Німеччини Гюнтер Крінгс повідомив, що в Федеральне управління з питань біженців та переселенців (BAMF) звернулися 35 громадян Туреччини, які володіють дипломатичними паспортами. У цю цифру входять також діти і дружини дипломатів.
«Усі звернення уважно вивчаються судовими органами і прокуратурою Німеччини. Рішення буде ухвалено з урахуванням Угоди про реадмісію між Туреччиною і Німеччиною від 13 грудня 1957 року», – зазначив Крінгс.
Раніше німецькі ЗМІ повідомили, що 8 турецьких дипломатів, які мають зв'язки з терористичною течією Фетуллаха Ґюлена, звернулися до німецької влади з проханням про притулок. Повідомлялося, що їхні паспорти вже анульовано.
Нагадаємо, в ніч на суботу, 16 липня, військові Туреччини зробили спробу військового перевороту. У Стамбулі і Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулицю були виведені танки. Президент країни Реджеп Ердоган заявив, що основні осередки повстанців ліквідовані.
Після придушення спроби військового перевороту в Туреччині президент країни Реджеп Ердоган ініціював масові чистки незгодних у вигляді арештів та звільнень.
20 липня Ердоган ввів надзвичайний стан на три місяці для «нейтралізації загроз», пов'язаних з військовим заколотом. Крім того, турецький лідер звинуватив країни Заходу в симпатіях до бунтівників.