Три десятки українських університетів працюватимуть над покращенням освітніх програм у шести сферах діяльності. Робота здійснюватиметься у межах восьми проектів, які перемогли на конкурсі Програми ЄС «Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти з 2017 р.», пише «Урядовий портал».
Як зазначається, проекти спрямовані на покращення освітніх програм у сферах технологій, біоінженерії, екології, менеджменту, логістики та агропромисловості. Окрім цього, вони запроваджуватимуть сучасні методи навчання і викладання та поліпшуватимуть співпрацю вишів з бізнесом і державою. У їх межах також створюватимуться інноваційні центри на основі обміну досвідом з країнами-членами і партнерами програми «Еразмус+». Загалом на конкурсі відібрали 149 проектів, загальна вартість яких близько €7,5 млн. У реалізації проектів візьме участь 41 організація з України.
Вперше в історії Програми «Темпус» та «Еразмус+» до фінансування рекомендували проект, в якому саме український університет - Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника - виступає, як грантоотримувач і координатор проекту.
До проекту також залучили інші українські організації та університети і їх партнерів з Кіпру, Іспанії та Польщі. Команда проекту працюватиме над модернізацією педагогічної вищої освіти та інноваційних інструментів навчання і викладання.
Інші сім проектів координуватимуть університети країн-членів програми «Еразмус+», серед яких Німеччина, Італія, Румунія, Естонія, Іспанія, Словенія, а партнерами виступатимуть навчальні заклади з Австрії, Бельгії, Болгарії, Кіпру, Естонії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Молдови, Монголії, Узбекистану, В'єтнаму.
Серед партнерів-переможців з України є Міністерство освіти і науки України, Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти, ДУ «НМЦ «Агроосвіта», а також низка українських вишів: львівські - Національний університет ім. І. Франка, Університет «Львівська політехніка», Національний університет ветеринарної медицини, Івано-Франківський Інститут екології Карпат НАН України, київські - Національний університет ім. Т. Шевченка, Університет ім. Б. Грінченка, Національний Університет біоресурсів і природокористування, Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, Національний транспортний університет; Уманський Державний педагогічний університет ім. П. Тичини, Державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди у Переяславі-Хмельницькому, одеські виші - Національний природничий університет ім. І. Мечнікова, Південноукраїнський Національний педагогічний університет ім. К. Ушинського, Національна академія харчової промисловості, Луганський Національний університет ім. Т. Шевченка (переміщений), Сумський Національний аграрний університет, Житомирський Державний технологічний університет, Харківський Національний університет міського господарства і десятки інших.
До слова, напрям «Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE)» є окремим компонентом міжнародного виміру програми «Еразмус+», за яким ЄС надає підтримку проведення реформ у сфері вищої освіти. В рамках трьох конкурсів у період з 2014 р. до 2017 року від України було подано 355 проектів, з яких 24 проект відібрано до фінансування. 68 вишів України є партнерами таких проектів, з яких один цього року став координатором-грантоотримувачем. Сума виділених грантів ЄС на партнерства проектів складає більш як €15 млн.