До Ради проходять п’ять партій, – дослідження

16:40, 12 жовтня 2012

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку жовтня 2012 року перемогу здобула б Партія регіонів, яку підтримують 23% опитаних, які мають намір брати участь у виборах. Приблизно рівна кількість виборців підтримують партію УДАР (17,9%) та Батьківщину (16,5%). Такі дані соціологічного дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Соціологи зазначають, що 12,8% виборців проголосували б за Комуністичну партію, 6% – за «Свободу». Ще 3,1% підтримали б партію Н.Королевської «Україна – Вперед!». Близько 1% виборців підтримали б «Нашу Україну». Решту партій – понад 2%, не визначились – 17,2%.

Експерти відзначають, що 50% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 31% – скоріше взяли б участь. Найвищий рівень мобілізації фіксується в Центрі, на Сході та Заході країни.

Соціологи додають, що за останній місяць дещо зменшилась підтримка Партії регіонів (з 26 до 23%), натомість виросла у КПУ (з 11 до 13%). Партія регіонів має найбільшу підтримку на Донбасі (майже 50%) та Півдні - майже 40%), КПУ - на Півдні та Сході. Цікаво, що за останній місяць практично не змінився президентський рейтинг В.Януковича (25%).

«Найбільше додала в рейтингах партія УДАР (з 12 до 18%), паралельно зменшилась підтримка «Батьківщини» (з 23 до 17%). Варто відзначити, що УДАР одночасно зі збільшенням рейтингів на Заході і в Центрі, розширив підтримку на Сході, Півдні та Донбасі. «Батьківщина», попри значні втрати, зберігає лідерство на Заході, проте в Центрі та на Півночі її наздогнав УДАР і навіть подекуди випередив у рейтингах», – йдеться у повідомленні «Рейтингу».

Експерти додають, що сукупно партії УДАР, «Батьківщина» та «Свобода» підтримують понад 40% виборців, Партію регіонів та КПУ – 36%. Враховуючи, що всі зазначені партії станом на початок жовтня долають прохідний бар’єр, проопозиційні партії отримали б 119 мандантів у новій Раді, а партії, які сьогодні є учасниками коаліції – 106.

Дослідження проводилось 23 вересня - 5 жовтня. Методом особистого формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) було опитано 2 тис. осіб віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.