До Тимошенко в лікарню прибули німецькі лікарі

13:16, 14 жовтня 2012

Лікарі з берлінської клініки "Шаріте" прибули до екс-прем'єра Юлії Тимошенко до харківської ЦКЛ №5.

Як повідомили "Інтерфакс-Україна" прихильники екс-прем'єра, близько 12.20 неділі машина з лікарями заїхала на територію лікарні.

Згідно з повідомленням, приїхали глава клініки "Шаріте" Карл Айнхольд, лікарі Лутц Хармс, Аннет Райссхауер.

На території лікарні також перебуває перший заступник міністра охорони здоров'я, голова міжнародної медкомісії з лікування Тимошенко Раїса Моісеєнко.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові.

З травня через погіршення здоров’я Ю.Тимошенко знаходиться на лікуваннів лікарні "Укрзалізниці" в Харкові.

Розгляд касаційної скарги Ю.Тимошенко на вирок у газовій справі спочатку було призначено на 15 травня, потім він переносився на 26 червня, 12 липня та 16 серпня. Тимошенко неодноразово зверталася до суду з проханням розглядати касацію за її відсутності. Захист Тимошенко вимагає скасувати вирок у газовій справі та звільнити екс-прем’єра.

Через стан здоров’я Юлія Тимошенко регулярно відмовляється брати участь у судових засіданнях у Харкові, де її судять по справі ЄЕСУ. Наразі перерва оголошена перерва до 15 жовтня. Тимошенко звинувачують в неповерненні державі валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад $160 млн, замаху на розтрату коштів держбюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму $405,5 млн. Додамо, що 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони Росії до Кабміну по боргові корпорації "Єдині енергетичні системи України". Росіяни стверджують, що ця заборгованість виникла в другій половині 1990-х років, коли очолювана Юлією Тимошенко корпорація не виконала угоду про поставку продуктів виробничо-технічного призначення для потреб російського військового відомства. Уряд України, який тоді очолював Павло Лазаренко, надав держгарантії російській стороні. Нагадаємо, Павло Лазаренко, після виходу з американської в’язниці (1 листопада 2012 року, - ред.), може бути депортований з США до Греції.