До вечора ситуація у парламенті буде врегульована, або опозиція влаштує жорсткі акції протесту, - нардеп Ганна Герман

13:35, 4 березня 2008

"Я думаю, що до вечора ситуація у парламенті буде врегульована і депутати ухвалять постанову щодо НАТО. Ті консультації, які відбуваються зараз, мають привести до такого результату. Якщо ж вони не розблокують парламент і не почнуть працювати, опозиція влаштує жорсткі акції протесту", - заявила ZAXID.NET народний депутат України від Партії регіонів Ганна Герман, коментуючи заяву секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової про те, що Президент зберігає за собою право провести політичні консультації з політичними силами щодо перспективи продовження повноважень парламенту.

За словами депутата, "помаранчева" влада і так ввела країну у газову, енергетичну кризу, тож влада має замислитись, чи варто далі провадити таку політику, а чи піти на компроміс. На думку Ганни Герман, компромісу швидше за все вдасться досягти і парламент працюватиме.

Що ж стосується того, чому заяву про ймовірні консультації щодо розпуску парламенту оприлюднила саме Раїса Богатирьова, політик зазначила, що про це треба запитувати лише секретаря РНБОУ. "Це лише заяви, а ми чекаємо на дії, компроміс, щоб влада і опозиція пішли назустріч один одному", - резюмувала вона.

Довiдка ZAXID.NET

Незважаючи на те, що президент Віктор Ющенко не бажає розпуску Верховної Ради, він зберігає за собою право провести консультації з політичними силами щодо перспективи продовження повноважень парламенту цього скликання. Про це заявила секретар РНБО Раїса Богатирьова - повідомляє прес-служба апарату РНБО.

"Таке рішення може бути прийняте президентом, якщо в найближчі дні робота парламенту не буде розблокована, і він не почне виконувати свої конституційні зобов’язання", - заявляє Богатирьова. При цьому вона зазначає, що "вся відповідальність за наслідки такого рішення лежатиме на політичних силах парламенту - парламентсько-урядової коаліції і опозиції".

Водночас, як йдеться у заяві, РНБО на чолі з президентом "готова якнайшвидше, на вимогу більшості і опозиції, надати свої конституційні можливості для підготовки спільної позиції і угоди щодо політичної стабільності та конституційної спроможності Верховної Ради діяти єдино з урядом і президентом по укріпленню української державності та забезпеченню ефективного обслуговування національного інтересу".