У Верховну Раду України за результатами позачергових парламентських виборів можуть пройти лише три партії: «Блок Петра Порошенка», «Радикальна Партія» Олега Ляшка та партія «Батьківщина». Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), передає Інтерфакс.
Згідно з даними соцопитування, за «Блок Петра Порошенка» готові проголосувати 26,9% опитаних, які планують брати участь у виборах, за «Радикальну партію» – 6,2%, за партію «Батьківщина» – 5,5%.
Також близька до прохідного бар'єру «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка - 4,6%.
За «Народний Фронт» мають намір проголосувати 3,9% респондентів, за ВО «Свобода» – 3,3%, за партію «Сильна Україна» і УДАР – по 2,8%, Комуністичну Партію України – 3%, партію «Центр» (лідер Вадим Рабінович) – 1,3%, «Об'єднання «Самопоміч» – 1,7%. Решта партій набирають менше 1%.
Крім того, викреслили б усі партії з бюлетеня – 1,5%, за іншу партію проголосували б 0,7%.
Доволі високий відсоток респондентів, які не визначилися з вибором – 32,8%.
Загалом було опитано 2035 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.
За словами директора фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної, шанси пройти до ВР мають також «Народний Фронт», близькі до прохідного бар'єру також КПУ і «Свобода».
«Якщо розподілити голоси всіх тих громадян, які не визначились - 32%, то ці сили мають шанс потрапити до нового парламенту», - додала Бекешкіна.
Найвищу готовність голосувати соціологи зафіксували на заході України (88%) і в центрі (76%). При цьому на півдні та сході готові голосувати 57% і тільки 23,5% населення готові голосувати на Донбасі.
Зазначимо, для проходження до парламенту України необхідно подолати п'ятивідсотковий виборчий бар'єр.
Представник директора Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна зазначила, що опитування проводилося на завершальному етапі перед висуненням кандидатів у народні депутати.
Опитування було проведено з 12 по 21 вересня в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім Луганської і АР Крим. Оскільки в період опитування на Луганщині йшли інтенсивні бої, тому була збільшена квота Донецької області, яка за багатьма параметрами мало відрізняється від населення Луганської.