Вищий спеціалізований суд перешкоджає передачі заяви екс-прем’єра до Верховного Суду про перегляд та скасування вироку у "газовій справі". Про це розповів захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.
Зокрема, через кілька днів після подачі заяви захисникам екс-прем'єра повідомили, що в ньому є "деякі недоліки", повідомляє видання "Комерсант".
"При цьому вони заявили, що визначення суду нам не нададуть, а відправлять його Юлії Тимошенко, і з матеріалами справи ознайомитися не дадуть", – заявив захисник екс-прем'єра.
За словами пана Власенка, ухвала суду прийде до пані Тимошенко за відсутності її захисників, щоб вона не змогла оперативно усунути недоліки у своїй заяві. Відповідні зміни екс-прем'єрові потрібно зробити до 5 вересня.
На думку Власенка, ніяких помилок у заяві щодо скасування вироку у "газовій справі" бути не може.
"У Кримінальному кодексі чітко визначено перелік умов для оформлення заяви, яких недоліків тут не може бути", – запевнив захисник.
Він уточнив, що терміни розгляду Вищим спецсудом заяви пані Тимошенко на час усунення недоліків призупинені. У разі затягування розгляду заяви захисники мають намір звернутися до Комітету міністрів Ради Європи з вимогою "надати українській владі обов'язкові до виконання вказівки щодо виконання рішень ЄСПЛ", – запевнив Власенко. На його думку, у разі їх ігнорування Україні можуть загрожувати санкції Ради Європи.
У свою чергу, адвокат екс-прем'єра Олександр Плахотнюк заявив виданню, що захисники будуть щодня вимагати ухвалу суду, щоб оперативно усунути помилки:
"Якби не треба було цього робити, справа могла б бути вже направлена на розгляд. А враховуючи те, що є визначення про усунення недоліків, на це може піти від 7 до 10 днів".
Як відомо, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного Суду через Вищий спецсуд заяву з вимогою переглянути і скасувати вирок щодо "газової справи".
Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв'язку з арештом. Разом з тим, ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст.3 (заборона на тортури) Конвенції не було.
1 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією у 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.