До Землі наближається найбільший астероїд за всю історію спостережень NASA

21:49, 18 серпня 2017

У п'ятницю, 1 вересня, до Землі наблизиться великий астероїд Флоренс, який пройде на мінімальній відстані від планети. Про це інформували в Національному космічному агентстві США (NASA).

Як зазначається, астероїд Флоренс, розміром у більш ніж 4,4 км, підійде до Землі на відстань 7 млн км, що становить приблизно 18 відстаней від Землі до Місяця. В агентстві заявили, що багато відомих астероїдів проходили набагато ближче до Землі, але всі вони були набагато менші за розмірами.

Керівник Центру NASA з дослідження навколоземних об'єктів Пол Ходас повідомив, що Флоренс є найбільшим астероїдом, який спостерігало агентство з часу свого заснування. Зближення, яке відбудеться у вересні, буде найбільшим для цього небесного тіла. Астрономи вважають, щонайменше ще 500 років він не буде становити для Землі загрози.

Однак якби об'єкт пролітав ближче, приводи для побоювань були б більш ніж ґрунтовні. При зіткненні із Землею небесного тіла діаметром більше 1 км енергія удару буде дорівнює приблизно 80 тис. мегатон, а діаметр кратера складе 20 км. Згідно з розрахунками, катаклізм призведе до мільйонів або навіть мільярдів жертв. При діаметрі астероїда 5 км одним з наслідків удару стане глобальна зміна клімату, а 10-кілометровий астероїд майже неодмінно призведе до загибелі усього живого на планеті.

Спостерігати за астероїдом можна буде за допомогою невеликого телескопа в кінці серпня і початку вересня. Зближення Florence з Землею надасть професійним астрономам безліч нових даних.

Астероїд Флоренс відкрили в 1981 році астрономи з Австралії і назвали на честь британки Флоренс Найтінгейл - громадської діячки, яку вважають засновницею професійної медсестринської справи під час Першої Світової війни.

Нагадаємо, у липні науковці NASA заявили, що планують запустити свою першу місію по відхиленню астероїда. На їх думку, цей експеримент дасть поняття про те, як потенційно можна буде захистити Землю від руйнівного удару гігантських астероїдів.