До зведеного бюджету Львівщини надійшло 1810,6 млн грн

12:38, 5 жовтня 2009

У січні-вересні 2009 року до загального фонду зведеного бюджету Львівщини надійшло 1810,6 млн грн податків, зборів і неподаткових платежів, що становить 72,9% річних розрахункових показників Мінфіну та 72,5% затвердженого обсягу у місцевих бюджетах на 2009 рік. План надходження платежів за 9 місяців виконано на 96,8%, недоодержано 59,9 млн грн, – повідомили ZAXID.NET у Головному фінансовому управлінні Львівської облдержадміністрації.

Найбільше відставання допущено в містах Бориславі, Дрогобичі, Самборі, Стрию, Трускавці, Бродівському, Сколівському, Стрийському районах.

Порівняно до січня-вересня 2009 року загалом надходження збільшилися на 36,5 млн грн, або 2,1%, а в Дрогобичі, Самборі, Стрию, Трускавці, Бродівському, Жидачівському, Сколівському та Яворівському районах зменшились.

Нижче середньообласного показника приросту надходження до бюджетів мають Львів, Борислав, Н.Розділ, Буський район.

До Державного бюджету на 1 жовтня мобілізовано 4191 млн грн доходів, або 88,6% до дев’ятимісячного плану платежів, від яких відраховано дотацію вирівнювання в сумі 1656,1 млн грн, або 99,9% плану на січень-вересень. Зокрема на 418,6 млн грн, або 18,2%, не забезпечено виконання планових завдань митними органами, на 113,5 млн грн, або 4,9% - податковими органами. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження до державного бюджету зменшились на 887,5 млн грн, або 17,5%.

Попри напруження у надходженнях доходів, у повному обсязі і вчасно проведено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що утримуються за кошти місцевих бюджетів, оплату спожитих енергоносіїв, профінансовано інші першочергові видатки.

Однак становище ускладнюється тим, що у містах і районах недостатньо приділяється увага оптимізації мережі, штатів і контингентів установ. При комплектуванні мережі загальноосвітніх навчальних закладів області на 2009-2010 навчальний рік допущено зменшення наповнюваності класів та ріст чисельності працівників без врахування фінансового ресурсу.

Недотримання планових показників при комплектуванні шкільної мережі у містах Бориславі, Новому Роздолі, Самборі, Самбірському, Дрогобицькому, Радехівському, Перемишлянському, Старосамбірському, Пустомитівському, Сколівському та інших районах призведе до додаткових видатків на освіту, які у поточному навчальному році становитимуть понад 13 млн грн.

Останніми днями покращилися розрахунки з пільг і субсидій, наданих населенню за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги і компенсації за пільговий проїзд. 30 вересня область отримала на цю мету субвенції з державного бюджету грошовими коштами в сумі 9,3 млн грн. Житлово-комунальним та транспортним підприємствам, які отримали компенсації, рекомендовано їх спрямувати передовсім на виплату заробітної плати, платежі до бюджету і соціальних фондів, розрахунки за енергоносії і комунальні послуги.