Добротвір може залишитись без світла і тепла

17:12, 26 лютого 2016

З 2005 року український енергоринок працює за правилом мінімального складу обладнання ТЕС. Це означає, що на кожній станції має функціонувати  мінімально допустима кількість енергоблоків, яка забезпечує безперебійну роботу енергооб’єкту навіть при аварійних ситуаціях. Зараз НЕК «Укренерго» хоче скасувати правило мінімального складу, мотивуючи своє рішення перевиробництвом електроенергії. Замість того, щоб шукати нові ринки збуту у Міненергетики вирішили поставити роботу станції під загрозу. Додамо, ДТЕК Добротвірська ТЕС має можливості для експорту енергії закордон.

Для Добротвірської ТЕС мінімальний склад обладнання – два енергоблоки, або енергоблок та турбогенератор. Це лише половина потужностей станції, і саме така комбінація дозволяє застрахуватися від аварійних ситуацій. Якщо мінімальний склад обладнання знизити –половина Львівської області можуть залишитися без світла, а Добротвір – ще й без опалення та гарячої води. Без роботи залишиться майже тисяча мешканців Добротвора та працівники шахт «Львіввугілля», у яких станція купує вугілля газової групи, спалюючи 2 до 4 тис. тонн на добу.

«Ми отримуємо від ТЕС не лише світло, а й гарячу воду та тепло, тому нам вкрай важливо, аби електростанція працювала безперебійно. Зрештою, уже життя Добротвора пов’язане зі станцією. Ми зацікавлені в тому, аби станція працювала на повну потужність, бо від цього залежать і надходження до нашого бюджету», – сказав селищний голова Добротвора Роман Ніколаєв.

«Якщо Міненерго скасує вимогу про мінімальний склад теплових електростанцій, це стане катастрофою для наших шахт. Ми просто не матимемо куди збувати вугілля, – каже голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин і додає: Якщо не буде збуту вугілля, ми знову залишимось без грошей».

Станом на 26 лютого залишок вугілля на складі станції становить майже 100 тисяч тонн. Обмеження потужності станції призведе до зниження закупівель та зупинки видобутку у шахтах Львівсько-волинського басейну.

«Наша компанія навіть в умовах величезної заборгованості за вже вироблену електроенергію змогла забезпечити готовність своїх ТЕС до роботи в осінньо-зимовий період. Борг ДП Енергоринок тільки перед ДТЕК Добротвірською ТЕС – майже 242 млн гривень, – зазначив директор ДТЕК Добротвірської ТЕС Олег Таращук. – Коли блоки простоюють, у нас немає можливості заробляти гроші, щоб оплачувати в повному обсязі витрати на виробництво. Це по ланцюжку веде до зниження обсягів закупівлі вугілля, зменшення виплат у бюджет і ризиків з теплозабезпечення селища».

Енергетики та працівники вугільної галузі сподіваються, що в Міененергетики знайдуть ефективніше рішення, яке усуне ризики зупинки електростанцій та відкриє нові шляхи для збуту накопиченої електроенергії.