ДТЕК Добротвірська ТЕС, яка є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря у Львівській області, зволікає з підписанням документу, який передбачає зменшення викидів небезпечних речовин в повітря, - стверджують в ЛОДА. Натомість у самій компанії кажуть, що вже рік проводять реконструкцію, яка допоможе вийти на європейський рівень по викидах пилу.
Як повідомили ZAXID.NET у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, підписання угоди про співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища між Добротвірською ТЕС, Мінприроди і ЛОДА передбачалося у листопаді. Проект цієї угоди повинен містити перелік природоохоронних заходів, які треба здійснити на підприємстві поетапно та у відповідні терміни. Пропозиції по зниженню викидів повинні були надати департамент екології ЛОДА і Добротвірська ТЕС.
У ЛОДА пояснюють, що вирішили разом з Мінприроди допомогти Добротвірській ТЕС втілити необхідні заходи для зменшення викидів. Відповідно, згадана угода передбачає залучення як державних коштів, так і власних коштів підприємства. Департамент екології підготував відповідний пакет документів і скерував їх на адресу підприємства.
Однак, в ЛОДА стверджують, що незважаючи на неодноразові нагадування, Добротвірська ТЕС так і не представила пакет власних пропозицій і зобов’язань.
Натомість, нещодавно головний інженер Добротвірської ТЕС Юрій Купровський розповідав, що на теплоелектростанції вже рік триває реконструкція та технічне переоснащення енергоблоку №8. На роботи, які планують завершити 1 березня 2014 року, передбачено 585 млн грн, і на сьогодні значну частину коштів – 490-500 млн грн (близько 80%) – вже освоєно.
За словами Юрія Купровського, реконструкція передбачає значний комплекс робіт, зокрема, модернізацію котлоагрегату, турбіни, турбогенератора, електротехнічної частини блоку, системи контролю і управління та встановлення електрофільтрів.
«На встановлення електрофільтра передбачено майже 83 млн грн і воно дасть можливість вийти на європейський рівень по викидах пилу. Роботами зі встановлення електрофільтрів займається «Техенерго» – це відома українська фірма, яка вже встановлювала подібне обладнання на Запорізькій ТЕС, і воно дало чудові результати – порядку 30 мг/м. куб, що відповідає найкращим європейським нормам», – наголосив Юрій Купровський.
Тим часом, у департаменті екології нагадують, що в період 2014-2017 років кількість забруднюючих викидів з «Добротвірської ТЕС» не повинна перевищувати 25 тис. тонн. У 2009 році викиди цього підприємства становили 48 тис. тонн, у 2010 – понад 39 тис. тонн, у 2011 – понад 46 тис. тонн і в 2012 – понад 48 тис. тонн.
Нагадаємо, у 2011 році Добротвірську ТЕС оштрафували на 5 тис. гривень за забруднення Західного Бугу.