Добровольчі війська пропонують легалізовувати, аби вони уникли проблем із законом

18:28, 1 вересня 2014

Добровольчі батальйони вояків, які ведуть бої у зоні АТО і не підпорядковані жодній із офіційних відомчих структур, необхідно негайно легалізовувати, аби ці озброєні формування уникнули проблем із законом після закінчення війни.

«У нас багато добровольчих батальйонів, які не мають відповідного статусу, не належать до озброєних формувань МВС, Міноборони, Нацгвардії чи Державної прикордонної служби, і тому виникає питання про їхній статус після повернення з війни», – заявив експерт Центру досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва Віталій Юрчук під час он-лайн відео-мосту між Дніпропетровськом та Львовом 1 вересня.

Експерт переконаний, що насамперед виникне питання про соціальну допомогу їм та їхнім сім’ям, тим паче, що її дійсно треба виділяти, бо саме ці батальйони несуть найбільші втрати у цій війні.

Добровольчі батальйони необхідно формалізувати ще й тому, щоб захистити їх у майбутньому, адже будь-які збройні формування, відповідно до українського законодавства, вважаються незаконними, якщо не підпорядковані відомчим структурам, заявив під час відео-мосту між Дніпропетровськом та Львовом заступник керівника Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, підполковник Вадим Бакай.

Він розповів, що легалізація добровольців необхідна ще й для того, аби мати на них вплив, бо вони дуже часто не координують свої дії з командуванням Збройних сил і діють на власний розсуд.

«Інколи складається враження, що вони найбільш боєздатні, але до них існують претензії у плані взаємодії з ЗСУ», – заявив Бакай.

У коментарі ZAXID.NET він також розповів, що не в останню чергу через відсутність відповідної комунікації між батальйонами та Збройними силами відбулись трагічні події під Іловайськом.

 «Їх заманили туди чітко і сплановано, адже вони відносно спокійно зайшли на ту територію, тішились тим, що без особливих втрат та боїв, а як виявилось пізніше, потрапили у вороже кільце», – пояснив Бакай.

Пізніше, коли добровольців почали обстрілювати з усіх сторін російські війська, надіслати їм допомогу було вже значно важче, розповів підполковник ЗСУ.