Добровольчий батальйон ОУН відмовився перейти до ЗСУ

09:10, 26 квітня 2015

Добровольчий батальйон Організації українських націоналістів відмовився перейти у підпорядкування Збройним силам. Про це в інтерв'ю телеканалу «112» повідомив командир батальйону Микола Коханівський.

«Наразі ми не підпорядковуємося нікому. Ми прийняли таке рішення з огляду на те, що нас у брутальній формі роззброїли і вивели, порушивши всі угоди, які ми мали із Збройними силами України. Плюс, до того ж ми не побачили схеми, за якою ми маємо залишитися окремим підрозділом, і я, як командир, мав би залишитися командиром цього підрозділу», - сказав він.

За його словами, схема легалізації батальйону, яку обіцяли офіцери ЗСУ від самого початку АТО не працювала.

«Наприклад, нам казали: їдьте в Красноармійськ, там уже все готово, проходьте комісію і повертайтесь на позиції - у такий спосіб вас поступово легалізують, не виводячи з позицій. У Красноармійськ, звісно - наші хлопці поїхали, але ніхто їм там не чекав, а з позицій нас вивели ледве не силою. Тому ми прийняли рішення, якщо державі не потрібні добровольці і вона так поступає з вояками, які її захищають, то ми не хочемо - поки що точно не хочемо - легалізовуватись як окремий підрозділ в цій державі. Та й практично держава не хоче нас легалізовувати - то що ж ми будемо уже так побиватись», - заявив Микола Коханівський.

Водночас комбат більше нічого не сказав про порушення домовленостей з військовими та персональні звинувачення.

«Я б не хотів зараз звинувачувати. Я писав про все і називав постаті на своєму Фейсбуці. Якщо уважно передивитися стрічку, все побачите там на світлинах і в прізвищах», - заявив він.

Також комбат розказав про іноземців, які воюють у батальйоні.

«Ми, скажімо так, батальйон інтернаціональних українських націоналістів. У нас є білоруси, росіяни, татари. Я ж іще очолюю комітет визволення політв'язнів, тому я добиваюся, щоб їм дали статус політичних біженців, дали право жити в Україні, бо абсолютно зрозуміло, що в своїх країнах, зокрема в Росії, Білорусі, в Криму, в Узбекистані - вони вже абсолютно не можуть з'явитися, бо до них будуть застосовані репресії. Наразі в них немає статусу, але ми його добиваємося», - заявив Коханівський.