Договір купівлі-продажу ЛАЗу суд може визнати недійсним

10:58, 2 лютого 2009

Жоден пункт інвестиційних зобов’язань, які брали на себе теперішні власники ЛАЗу, не виконано. Фонд держмайна України у судовому порядку повинен вирішити питання про розірвання договору купівлі-продажу, і розпочати пошук нового менеджменту. Таку думку висловив в ефірі програми "Про тиждень" на "12 каналі" народний депутат України Петро Писарчук.

Нагадаємо, борг із зарплати працівникам ЛАЗу становить 5 млн грн, а у грудні їх було відправлено у неоплачувану відпустку. Уже кілька тижнів робітники страйкують, однак повернення боргів так і не дочекались.

"Працівники Львівського автобусного заводу звертались до мене особисто, - зазначив народний депутат. - На жаль, акції непокори не дадуть бажаного результату, оскільки цю проблему потрібно вирішувати лише у правовому полі. Справа у тому, що підприємство, знакове не лише для Львова, а й України, опинилося в руках не зовсім добросовісного бізнесмена. Інвестиційні зобов’язання, які взяла на себе компанія, яку представляє голова наглядової ради ВАТ "Львівські автобусні заводи", російський бізнесмен Ігор Чуркін, не виконані. Відтак, і договір купівлі-продажу, оформлений Фондом державного майна України, не дійсний, але це може визнати лише суд.

Вивчивши інвестиційний договір, можу стверджувати, що жоден пункт, який брав на себе інвестор, не виконано. А йшлося про великі капіталовкладення, реконструкцію заводу тощо. Якщо б наша держава було правовою, і працював Фонд державного майна, то він би уже давно поставив у судовому порядку питання про розірвання договору купівлі-продажу, повернув би завод у державну чи акціонерну власність, знайшов нормальний менеджмент, який би забезпечив випуск продукції".