Доходи бюджету Волинської області зменшились майже вдвічі

17:34, 30 квітня 2009

Про підсумки виконання бюджету Волинської області за I квартал 2009 року на засіданні колегії облдержадміністрації поінформував начальник головного фінансового управління ВОДА Ігор Никитюк. Він, зокрема, повідомив, що до загального фонду бюджетів усіх рівнів надійшло 398,8 млн грн, або 84% до призначеного на цей період. Місцевими бюджетами додатково отримано 5,6 млн грн, державним - недоодержано 81,6 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду консолідованого бюджету скоротилися на 362,9 млн грн, або в 1,9 рази. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА 29 квітня.

За власною доходною базою виконані бюджети всіх районів і міст обласного значення, крім Луцька (рівень виконання 97%, недобір 1,7 млн грн) та 15 територіальних громад, яких найбільше у Любешівському (7) та Іваничівському (4) районах.

Загалом в області не виконано надходження податку з доходів фізичних осіб до бюджетів Локачинського, Луцького районів та міст обласного значення (крім міста Нововолинська), місцевих податків і зборів - Локачинського району та міст Луцька і Володимира-Волинського.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 2,6 млн грн, або на 1,6%. Загальної позитивної динаміки досягнуто завдяки росту надходжень плати за землю (на 4,5 млн грн), адміністративних штрафів за порушення у сфері безпеки дорожнього руху (на 2,4 млн грн), державного мита (на 260,5 тис. грн) у той час, як надходження основного бюджетоутворюючого платежу - податку з доходів фізичних осіб - скоротилися на 3,1 млн грн, або на 2,4 %.

До загального фонду державного бюджету на території області надійшло 232 млн грн доходів, або 74% до призначеного. Рівень виконання податкових надходжень становить 161,2%, митних платежів - 64,2%. Порівняно з відповідним періодом 2008 року доходи державного бюджету скоротились у 2,6 раза.

У І кварталі цього року здійснено видатків на 599,7 млн грн, що на 111,3 млн грн більше відповідного показника за 2008 рік. Основні галузі соціально-культурної сфери області профінансовані на 23,2%. Соціальні виплати провадяться відповідно до нарахувань, не допускається заборгованості.

У межах бюджетного законодавства першочергово забезпечується виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, соціальних виплат населенню, здійснюються розрахунки за іншими статтями бюджетних витрат. Станом на 1 квітня цього року заборгованість з указаних витрат відсутня.

На оплату енергоносіїв та комунальних послуг установами, що фінансуються з місцевих бюджетів, у 2009 році передбачені видатки в обсязі 148730,3 тис. грн, які за січень-березень цього року профінансовані на суму 62543,3 тис. грн, що дозволило на 99,9% розрахуватися з надавачами послуг.

Микола закликав присутніх максимально допомогти місцевим підприємствам, які прозоро сплачують податки: "Підтримати бюджетоуворюючі підприємства, які чесно виплачують заробітну плату, потрібно. Я прошу вас замовляти роботи чи послуги саме у них - люди працюватимуть, отримуватимуть зарплату, бюджет - надходження податку з доходів фізичних осіб".

Полегшити навантаження на місцеві бюджети, на думку Миколи Романюка, можна також, долучившись до програм місцевого розвитку Європейського Союзу та ООН, які працюють на умовах співфінансування.