Докази невинуватості Віталія Марківа для апеляційного суду знайшли журналісти

23:09, 6 листопада 2020

Українська журналістка Ольга Токарюк, співавторка фільму «Між двох вогнів» про нацгвардійця Віталія Марківа, розповіла про журналістське розслідування, яке знайшло докази його невинуватості. В ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера журналістка пояснила, що метою розслідувачів було встановити, що насправді сталося 24 травня 2014 року в Слов'янську і за яких обставин загинули Андреа Роккеллі і Андрій Миронов, у смерті яких звинувачували Марківа.

«Нашим головним питанням було - як так, що Віталія Марківа засудили до 24 років і ані італійські, ані українські слідчі не провели серйозне розслідування на місці події? Ми вирішили зробити це як журналісти – поїхати до Слов'янська, подивитися видимість з гори Карачун, перевірити дальність стрільби, – чи можна було взагалі потрапити в журналістів зі зброї, яку мав Віталій Марків, – знайти свідків, яких не допитали в суді», – сказала Токарюк, яку процитувало «Новое время»

Вона розповіла, що журналісти знайшли свідків, яких не заслухав італійський суд, і провели нові експерименти, а також знайшли для Марківа алібі.

«Ми знайшли волонтера, який за кілька годин до того, як загинули журналісти, передавав Віталію на Карачуні гуманітарну допомогу. Є фотографії за кілька годин до загибелі журналістів, де Марків на тлі гуманітарної допомоги. Дуже дивно, що людина, яка годину тому розвантажувала гуманітарку, потім йде і вирішує постріляти по журналістах, бачачи їх з відстані двох тисяч метрів», – додала журналістка.

Зрештою журналістам вдалося відтворити картину, яка кардинально відрізняється від версії, озвученої в суді першої інстанції в Павії, який засудив Марківа до 24 років в'язниці за звинуваченням у причетності до загибелі на Донбасі італійського фотографа Андреа Роккеллі і його російського перекладача Андрія Миронова.

Нагадаємо, 3 листопада апеляційний суд присяжних в італійському Мілані виправдав Віталія Марківа – службовця Національної гвардії України з українським та італійським громадянством, учасника антитерористичної операції, який загалом пробув за ґратами три роки й чотири місяці.