Долг платежом красен

Як далі співпрацювати з РФ

14:49, 21 травня 2015

Пішов розгон сенсації - Яресько сказала, що спіпраця із Росією має бути і після війни. І забулькав Фейсбук, зашипів серпентарій вельмизнаючого все і вся громадянства. Ясен пень, особи, котрі вважають себе патріотами лише на тій підставі, що готові кричати "всьопрапало, палимколеса", одразу почали штрикати Яресько - ич як, що надумала, з москалями спіпрацювати! ‪#‎зрада‬ !

Звісно, ніхто не вчитувався в оригінал тексту швейцарського видання, і навіть в український переклад - фразу - "про майбутнє без Росії в якості надійного партнера не йде мова". Ой, там ще був додаточок, що ці взаємини мають бути побудовані на принципах вільної конкуренції, а суперечки вирішуватись за участі СОТ. Звісно, можна було б зауважити, що ця цілком оптічна дипломатична фраза - щось на кшталт європейського "глибоко занепокоєні", але...

Україна і справді має тісно співпрацювати із Росією після війни. Нам є про що співпрацювати - репарації - повне або часткове відшкодування державою, котра почала війну, збитків.

- амортизація за окупацію Криму:

1. незароблене за час окупації українським бізнесом

2. пожиттєве утримання родин загиблих від рук карателів ФСБ (або разова виплата)

3. повернення вкраденого майна власникам і доплата за псування

4. відшкодування шкоди інфраструктурі і природі за перебування окупаційних військ.

5. компенсація утискиів на етнічному і релігійному грунті (кримським татарам і українцям).

- відшкодування за майнові та моральні втрати Донецька/Луганська область:

1. вартість побудови усіх доріг регіону котрі постраждали від важкої техніки, як окупаційної, так і української.

2. вартість пошуку і утилізації боєприпасів.

3. компенсація завданих природніх збитків

4. відшкодування зруйнованої промисловості (гроші підуть на перепрофілювання регіону з убито-промислового на щось більш актуальне в 21 столітті.

5. пожиттєве утримання родин загиблих цивільних, або разова компенсація

6. рекультивація побитих снарядами сільскогосподарських земель.

7. розбирання зруйнованого житлового та соціального фонду, утилізація конструкцій і побудова нового житла та обєктів інфраструктури.

- відшкодування державі Україна:

1. пожиттєве утримання або разова виплата родинам загиблих вояків, волонтерів, цивільних.

2. виплата усього, що було не виплачено за оренду військової бази ЧФ за ринковими цінами курортного регіону станом на момент кінця війни.

3. компенсація збитків завданих комерційно невігідними угодами, що були укладені маріонетковим режимом Януковича.

4. компенсація витрат, що понесла Україна через мілітаризацію економіки (падіння курсу гривні, додаткові збори на військо... )

5. виплата вартості української частки активів СРСР.

6. виплата моральної компенсації за репресії радянського режиму, бо Росія офіційно оголосила себе правонаступницею СРСР.

Ще писати? Нагадаю, виплати по результатах Першої і Другої світових воєн Німеччина вела ледь не все 20 століття. Тож пані Яресько має рацію - допоки ми не отримаємо усі відшкодування ми маємо тісно співпрацювати із Росією. Або ж із тим, що від неї лишиться. Має ж бути якийсь правонаступник...