Долю "Аеропорту Львів-2" вирішують в Києві

10:30, 1 червня 2009

Голова Стрийської районної ради Роман Козак та голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть звернулися до народного депутата України Віктора Швеця, закріпленого за 124 територіальним виборчим округом (Львівська область), до якого зокрема входить Стрийський район з приводу ситуації, що склалась на державному підприємстві Міністерства оборони України "Аеропорт Львів-2" (вул. Лопатинського, 85, село Грабовець Стрийського району) та подій, які відбуваються відносно майна цього державного підприємства. Про це повідомив власкор ZAXID.NET.

Так, автори звернення вказують на те, що наказом міністра оборони України від 17.04.2009 року №187 директору державного підприємства Міністерства оборони України "Аеропорт Львів-2" надано згоду на списання майна, яке перебуває на балансі цього підприємства. У зв’язку з цим, 20 травня цього року біля 30 осіб харківської комерційної структури прибули для початку робіт по демонтажу злітної смуги колишнього аеропорту та нерухомого майна і списання обладнання. Ввечері цього ж дня на територію аеродрому була завезена велика кількість важкої техніки.

У зверненні Віктора Швеця до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко зокрема сказано: "Таким чином, керівництво Міністерства оборони України фактично приступило до знищення стратегічно важливого аеродрому для національної безпеки України, а також з точки зору цивільних інтересів, оскільки аеропорт "Львів" закривається на реконструкцію і довгий час не буде працювати. За таких обставин, аеродром "Львів-2" при належному інвестуванні міг би бути задіяний для цивільних потреб. При цьому треба мати на увазі, що аеродром "Львів-2" займає площу майже 900 га землі, зі злітною смугою довжиною 3600 м, яка за своїми технічними характеристиками може приймати надважкі літаки.

Крім того, аеропорт "Львів-2" займає надзвичайно вигідне географічне положення, яке могло би бути розумно використане для здійснення трансконтинентальних вантажних перевезень надважкими літаками. Фактично, аналогічного аеродрому, з точки зору технічних можливостей і підготовленої інфраструктури, в Європі не існує. Тому незрозумілою і шкідливою є позиція Міністерства оборони України, яке замість того, щоб відновити діяльність аеродрому, або для потреб оборони держави, або для цивільних потреб, прийняло рішення про його фактичне знищення.

Звертає на себе увагу той факт, що будівництво лише злітної смуги, яка є на аеродромі "Львів-2" може коштувати більше 1 млрд. доларів США. На аеродромі "Львів-2" крім злітно-посадкової смуги є фактично уся необхідна інфраструктура для забезпечення польотів. Але вона з вини Міністерства оборони України перебуває в занедбаному стані і потребує відновлення. Керівництво Львівської області та Стрийського району вважає таке рішення Міністерства оборони України незаконним і таким, що суперечить інтересам держави. Мешканці Стрийського району надзвичайно схвильовані цим рішенням Міністерства оборони України і готові перешкоджати його реалізації.

На підставі викладеного та керуючись ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України" переконливо прошу Вас негайно втрутитись в цю ситуацію і зупинити виконання незаконного наказу Міністра оборони України від 17.04.2009 року №187 по фактичному знищенню аеропорту "Львів-2" та приймаючи особливо важливе значення вказаного об’єкту прошу взяти під особистий контроль подальше використання аеродрому "Львів-2". Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вже відреагувала на це звернення. Вона доручила першому віце-прем’єру Олександру Турчинову, міністру оборони Юрію Єханурову розглянути питання пов’язане з аеродромом на Стрийщині і вжити заходів щодо захисту інтересів держави, при необхідності підготувати відповідний проект рішення уряду. Про результати вони мають інформувати разом з проектом відповіді Голову Комітету Верховної Ради України.