Поліція відтепер може виносити термінові заборонні приписи для захисту жертв насильства

Згідно з новим законом, правоохоронці зможуть вирішувати проблему домашнього насильства в кожному окремому випадку за лічені хвилини.

12 вересня

В Україні набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ, що дозволяє поліцейським одразу на місці, звідки поступив виклик про домашнє насильство, убезпечити жертву від кривдника, незалежно від майнових прав на житло підозрюваного і постраждалого. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, пише «Українська правда».

Відтепер правоохоронці, які приїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство, можуть виписати кривднику терміновий заборонний припис. Раніше законодавство цього не передбачало.

У приписі будуть вимоги до правопорушника, а саме зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування в цьому місці, заборону у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Як пояснила Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, припис кривднику виносять у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи, щоб негайного припинити домашнє насильство.

Припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи, незалежно від майнових прав на житло підозрюваного і постраждалого.

У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект про запобігання домашньому насильству. Законопроект, зокрема, запроваджує термін «домашнє насильство», яке карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, арештом на термін до шести місяців, обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на термін до двох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Кількадесят активістів «Авто Євро Сили» розпочали акцію протесту біля львівської мерії
Під Одесою до берега прибило баржу з п'ятьма мільйонами пачок контрабандних сигарет
Люди миру
Браконьєри вирубують ліс на території майбутнього національного парку. Відео з дрона