Дональда Туска вдруге обрали президентом Ради Європи

Польща проголосувала проти

18:07, 9 березня 2017

Чинний голова Ради Європи Дональд Туск переобраний на посаду терміном на 2,5 роки. Відповідне рішення ухвалили члени Ради Європи повідомляє польське видання TVN24.

Згідно з повідомленням, за його переобрання проголосували 27 з 28 глав держав і урядів країн-членів Європейського Союзу в ході саміту ЄС у четвер, 9 березня.

Сам Дональд Туск подякував за підтримку.

Зауважимо, що представники від Польщі у Раді Європи голосували проти кандидатури Туска.

Президент України Петро Порошенко вже привітав Туска з переобранням на пост голови Євроради.

«Щиро вітаю надійного друга України Дональда Туска з переобранням на посаді президента Європейської Ради на наступний 2,5-річний термін. В умовах надзвичайно складних внутрішніх і геополітичних процесів, з якими зіткнувся Європейський Союз за часів першої каденції Президента Європейської Ради, Дональд Туск проявив високі лідерські якості і довів щиру відданість ідеї Об'єднаної Європи та спільним європейським цінностям», - зазначив він на своїй сторінці в Facebook.

Порошенко наголосив, що надалі чекає на продовження тісної співпраці з Туском для досягнення загальних стратегічних цілей.

«Не сумніваюся, що Україна і ЄС за його лідерства чекає чимало нових звершень на користь миру, стабільності і процвітання», – додав він.

Раніше польський уряд виступав проти продовження на наступні 2,5 роки каденції Туска на посаді президента Євроради, мотивуючи це тим, що він активно втручався у внутрішньополітичні процеси в Польщі на боці опозиції.

Польща 4 березня офіційно назвала депутата Європарламенту Яцека Саріуш-Вольського своїм кандидатом на посаду президента Євроради. Варшава наголосила, що саме він, а Туск, є офіційним кандидатом від країни на цю посаду. Польща ініціювала запрошення Саріуш-Вольського на сьогоднішнє засідання Євроради, аби він міг представити свою програму, але цю пропозицію було відхилено.

Крім Саріуш-Вольського, Туск був єдиним кандидатом на цю посаду і його підтримала переважна більшість країн ЄС.