Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору розцінює звільнення відомого історика Геннадія Іванущенка як продовження спроб цензурування історії та тиск партії влади на академічні свободи в Україні. Нагадаємо, Геннадія Іванущенка 2 грудня з порушеннями законодавства безпідставно звільнено з посади директора Державного архіву Сумської області.
Геннадій Іванущенко, член Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, дослідник історії репресій, Голодомору та визвольного руху ХХ століття, автор ряду книг із цієї тематики, член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху. Під керівництвом Іванущенка Сумський архів – єдиний, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей в період Голодомору 1932-1933 років, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору.
Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору розцінює звільнення історика Геннадія Іванущенка як тиск на академічні свободи та продовження спроб партії влади обмежити доступ науковців до історичних документів.
Сумська влада понад півроку системно шукала "підстави" звільнити директора архіву, який веде чи не найактивнішу наукову роботу серед обласних архівів країни, зокрема в галузі дослідження Голодомору, репресій, діяльності ОУН та УПА. Не знайшовши реальних підстав, історика звільнено із порушеннями законодавства.
Розцінюємо дії керівництва Сумської облдержадміністрації як свідоме перешкоджання професійній діяльності історика, намагання обмежити доступ до архівних документів в Сумському архіві та взяття під ідеологічний партійний контроль наукових досліджень.
Вимагаємо припинити тиск на історика, поновити директора Державного архіву Сумської області Геннадія Іванущенка на посаді та припинити спроби цензурування історії.
Нагадаємо, що тиск та перешкоджання діяльності істориків Україні підтверджує низка фактів, серед яких: незаконне затримання СБУ та вилучення наукових праць та копій архівних документів історика Руслана Забілого, перешкоджання роботі музею "Тюрма на Лонцького", закриття виставки, присвяченої борцям за незалежність України на Сумщині, яка експонувалась у приміщенні Сумської ОДА, тиск на авторів шкільних підручників та вилучення із них цілих періодів історії України.