ДПА у Львівській області оприлюднила пропозиції до Податкового Кодексу

17:44, 10 серпня 2010

В. о. голови Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталій Пекарчук озвучив 10 серпня під час обласних громадських слухань доопрацьованого проекту Податкового Кодексу пропозиції, напрацьовані у ДПА.

Для забезпечення стабільності податкового законодавства, В.Пекарчук запропонував доповнити кодекс нормою наступного змісту: «якщо суб’єкт права законодавчої ініціативи подав до Верховної Ради України проект закону, який регулює податкові відносини інакше, ніж цей Кодекс, він зобов’язаний одночасно подати проект закону про внесення змін до Податкового Кодексу України. Подані законопроекти розглядаються Верховною Радою України одночасно».

Також В.Пекарчук вніс пропозицію, що може сприяти покращенню наповнення бюджетів усіх рівнів. «Ст. 28 розділу 1 доповнити нормою «підлягають обов’язковій реєстрації як юридична особа структурні підрозділи головних підприємств, які здійснюють діяльність на території адміністративного територіальних одиниць, і ведуть самостійний бухгалтерський та податковий облік». А підпункт 6,5 ст. 21 розділу 3 про податок на прибуток, запропонував викласти у такій редакції: «Платник податків – юридична особа повинна сплачувати суми податку, визначеного згідно з нормами цього розділу за своїм місцезнаходженням, а відокремлені підрозділи за своїм місцезнаходженням. Податок відокремлених підрозділів платника податку, які знаходять за межами країни, сплачуються за місцезнаходженням платника податку».

Також В.Пекарчук вважає за доцільне передбачити, що підприємства, у яких за попередній рік операційний дохід становить 100 млн. грн., зобов’язані подавати до податкових органів фінансову звітність, а державні підприємства – також і фінансові плани.

Бачить в. о. голови ДПА у Львівській області і спосіб стимулювання до збільшення видобутку нафти. Якщо ст. 6 розділу 10 щодо сплати рентної плати за родовища, термін експлуатації яких почато з 1945 року, доповнити нормою «50% коштів, нарахованих у вигляді рентної плати за видобуток нафти з родовищ з важковидобувними і виснаженими запасами, перераховувати до спеціального фонду державного бюджету, кошти з якого використовувати на впровадження новітніх технологій з метою збільшення видобутку нафти», то можна збільшити видобуток нафти з 113 тис. тон до 150 тис. тонн на рік.