ДПСУ продовжила експеримент із розділення потоку автомобілів у пунктах пропуску Львівщини

Найближчим часом експеримент почнуть впроваджувати в «Ягодині»

11:37, 11 квітня 2017

У міжнародних пунктах пропуску на кордоні з Європейським союзом триває оптимізація прикордонно-митних процедур та усунення передумов до протиправної діяльності. Про це у вівторок, 11 квітня, повідомили в Державній прикордонній службі України.

«Прогнозуючи можливе збільшення кількості автотранспорту в пунктах пропуску через кордон в весняно-літній період, Державна прикордонна служба України вживає всіх можливих заходів, щоб забезпечити безпеку і комфорт осіб, які перетинають державний кордон. В основі цієї роботи - пошук рішень для ритмічної роботи пунктів пропуску, оптимізація прикордонно-митних процедур та усунення передумов до протиправної діяльності», - йдеться в повідомленні прес-служби на сайті відомства.

Як зазначається, всього на кордоні з ЄС функціонує 18 міжнародних пунктів пропуску для автомобільного сполучення, більшість з яких розташовані на кордоні з Польщею і Угорщиною. Кількість осіб і транспортних засобів істотно перевищують проектні спроможності цих пунктів. На окремих напрямках добові показники вдвічі більші за проектні, а напередодні святкових днів - мають пікові значення. Реконструкція окремих пунктів пропуску також не дозволяє кардинально збільшити їх пропускну спроможність.

Найбільше навантаження відзначається на польській ділянці, де щорічно кількість автомобілів збільшується на 400-700 тис. В основному це легкові автомобілі. «У 2013 році ця кількість становила 6 млн автомобілів, а в 2016 році - 12,3 млн», - повідомили в ДПСУ і додали, що через це був введений експеримент щодо розмежування смуг руху транспорту перед пунктами пропуску «Рава-Руська» та «Краковець».

Він передбачає виокремлення напрямків для транспортних засобів з українською та іноземною реєстрацією, що прямують з України. Найближчим часом експеримент також почнеться в «Ягодині».

«Разом з тим, розроблені нові технологічні принципи контролю - принцип однієї зупинки автомобіля, контроль громадян без їх виходу з транспортних засобів, поєднання зон прикордонного та митного контролю, виключення дублювання функцій і т. д. Після апробації планується їх широке впровадження в більшості пунктів пропуску, в першу чергу на кордоні з Польщею», - поінформували в прикордонній службі.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент на пленарному засіданні в Страсбурзі проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу. Посли країн ЄС мають затвердити це рішення 26 квітня. За прогнозами, працювати «безвіз» почне влітку. Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що для перетину кордонів країн ЄС після запровадження безвізового потрібно мати лише біометричний паспорт та страховий поліс.

У понеділок, 10 квітня, міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував проведення тендерів на ремонт прикордонних доріг Львівщини. За його словами, проект має на меті усунути труднощі з перетином кордону Євросоюзу після запровадження безвізового режиму для українських громадян.

Зазначимо, Україна і Польща уклали міжурядову угоду про надання кредиту в розмірі 100 млн євро на покращення прикордонних доріг та митного сполучення у вересні 2015 року. На початку жовтня 2016 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон, яким розподілила кредит Польщі на умовах пов'язаної допомоги таким чином: 68 млн євро – на ремонт доріг, 25 млн євро – для Державної фіскальної служби і митниці і 7 млн євро – для Державної прикордонної служби.