Дрони українського виробництва можуть внести до списку дотаційної сільгосптехніки

18:11, 18 квітня 2018

Народні депутати запропонували внести безпілотні літальні апарати (БПЛА) до списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. Така ініціатива міститься в законопроекті «Про внесення змін до закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (№8275), зареєстрованому у Верховній Раді в середу, 18 квітня.

Як зазначається, документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. До переліку техніки та обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні літальні апарати - дрони. Йдеться про техніку вітчизняного виробництва, яка використовується в системі точного землеробства та здійснює дистанційне зондування посівів за допомогою дронів, а також обладнання, встановленого на цих агрегатах.

Ініціатор законопроекту, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко заявив, що закон дасть змогу максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки фермерським господарствам, які прагнуть використовувати передові технології й останні наукові розробки.

За його словами, документ буде розглянуто на засіданні аграрного комітету Верховної Ради наступного місяця. Його необхідно винести на розгляд парламенту в позачерговому порядку, оскільки він не потребує широкого обговорення.

Раніше асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) пропонувала включити до переліку сільгосптехніки, що підлягає компенсації, дрони й обладнання для елеваторів. «Нині придбати безпілотник за $2-3 тис. може далеко не кожен фермер. Проте якщо дрони реалізовуватимуться через програму часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, агровиробник може розраховувати на компенсацію 25% ціни БПЛА. Виробники такого обладнання отримають поштовх до розвитку за рахунок збільшення попиту», - прокоментував таку ініціативу координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров, слова якого наведено на сайті асоціації.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у рамках механізму розподілу коштів на держпідтримку агропромислового комплексу на 2018 рік виділяє близько 1 млрд грн на програму 25%-ї компенсації аграріям вартості української сільгосптехніки.