Друга «женевська зустріч» по Україні може відбутися ще до виборів

15:48, 5 травня 2014

Місце та дата проведення Другий раунд багатосторонніх переговорів щодо деескалації ситуації в Україні може відбутися до 25 травня, на коли заплановано перший тур позачергових президентських виборів в Україні, заявили в Міністерстві закордонних справ України. Наразі сторони узгоджують місце та дату проведення.

«Між сторонами відбуваються консультації, тому поки що про місце проведення і навіть проведення цієї зустрічі рано говорити», – сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс у понеділок, 5 травня, на брифінгу в Києві, інформує «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання про те, чи може відбутися другий раунд переговорів до проведення президентських виборів в Україні, представник зовнішньополітичного відомства сказав: «Це може бути до виборів».

Як зауважив Перебійніс, «Україна була і залишається відданою Женевським домовленостям». «Але ми категорично відкидаємо спроби російської сторони звинуватити Київ у нібито невиконанні домовленостей і констатуємо, що сама РФ не зробила кроків для деескалації ситуації та виконання женевських домовленостей», – наголосив він.

«Ми позитивно оцінюємо ініціативу проведення чергового раунду консультацій між сторонами женевських домовленостей», – сказав Перебійніс.

За його словами, «важливо, щоб у ході цієї зустрічі (якщо вона таки відбудеться, – ред.) була проведена детальна оцінка виконання всіма сторонами женевських домовленостей. Крім того, на наше переконання, сторони на цій зустрічі повинні зосередити увагу на першочергових пріоритетах, які сьогодні дадуть змогу привести до деескалації ситуації... Таким пріоритетом є забезпечення проведення позачергових виборів президента 25 травня», – підсумував Євген Перебійніс.

Нагадаємо, що чотиристороння зустріч (США, ЄС, Україна і РФ) щодо врегулювання ситуації в Україні відбулася в 17 квітня у Женеві (Швейцарія). Результатом переговорів було прийнято спільну заяву, яка передбачає кроки для вирішення української кризи. Країни учасниці зокрема, погодили положення про роззброєння воєнізованих угруповань і звільнення захоплених будівель на сході України.

Додамо, що в понеділок, 5 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за потрібне організувати нову зустріч в Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні.