З 28 серпня по 6 вересня у Львові вдруге пройде Тиждень актуального мистецтва (contemporary art), покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво - українське та світове. Цьогоріч дійства Тижня відбуватимуться у "Дзизі", поблизу Музею ідей, в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, на "Фабриці повидла" поблизу "Рогатки" (вул.Б.Хмельницького,124) - колишньому консервному заводі, який зараз не працює. Про це 26 серпня на прес-конференції повідомив арт-директор галереї "Дзиґа", координатор авторських проектів на "Тижні" Влодко Кауфман.
Упродовж "Тижня" відбудеться понад 50 проектів від більше 56 митців з України, Польщі, Франції, Швейцарії, США, Австрії, Білорусі, Австралії, Сербії. Проект поєднає перформанси, інсталяції, проекти "нових медіа", відео, кінопокази, круглі столи, лекції, дискусії та майстер-класи. Цього року "Тиждень актуального мистецтва" проходитиме під темою "Б.Н." (Б.Н. - без назви). Родзинкою Тижня стане приїзд зірки світового значення у сфері нових медіа-мистецтв художника австрійського походження Ервіна Редла.
За словами Влодка Кауфмана, структура "Тижня" залишається без змін і матиме три блоки: "Авторські проекти" (не залежно від жанру), українсько-польська частина "Дні мистецтва перформанс у Львові" (куратор Януш Балдига), "МедіаДепо".
"У 2009 році "МедіаДепо" фокусуватиметься на відеотворах про утопію та про міські утопії. Цей блок презентуватиме новинки найпрестижніших європейських фестивалів "нових медіа": "Арс Електроніка", "Інтерфільм", "Імпакт", "Відеомедея", "Трансмедіале", "Відеолог", "WRO"… На завершення МедіаДепо пропонує зроблену спеціально для Львова підбірку творів Йонаса Мекаса та Джорджа Макунаса. Програма супроводжуватиметься експериментальними сетами у супроводі відео 1980-1990х років", - зазначив куратор "МедіаДепо" Богдан Шумилович.
Як запевнив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, місто підтримало "Тиждень актуального мистецтва" і фінансово, виділивши на проект 130 тис. грн, з них 50 тис. грн - на "МедіаДепо".
"Основним простором "Тижня актуального мистецтва" стане "Фабрика повидла" - химерна споруда колишньої консервної фабрики, історія якої тягнеться ще з 16 століття, і на якій ще рік-півтора тому випускали повидло", - додав Влодко Кауфман.
Від Порохової вежі до "Фабрики повидла" курсуватиме автотранспорт.