Дружину міністра культури звинуватили у плагіаті

13:56, 13 січня 2016

Катерина Кириленко, дружина віце-прем'єра і міністра культури В'ячеслава Кириленка, у жовтні 2015 отримала вчений ступінь доктора педагогічних наук. Однак її дисертація на третину складається з плагіату. Про це заявила доктор філософських наук, професор, і колега Катерини Кириленко в КНУКіМ (більш відомий як університет культури, очолюваний славнозвісним Михайлом Поплавським) Тетяна Пархоменко у блозі на «Українській Правді».

Тема дисертації – «Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі».

Згідно з новими правилами дисертацію Катерини Кириленко було розміщено на сайті НУБіП.

«Ознайомившись із її змістом, я виявила в дисертації масштабний плагіат: близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими», - написала Тетяна Пархоменко.

Вона навела низку прикладів використання в дисертації Кириленко чужих статей.

Дружину віце-прем'єра і міністра культури В’ячеслава Кириленка уже звинувачували у плагіаті в травні 2015 року. Йшлося про те, що в підручнику Катерини Кириленко «Культура і наука» з 399 сторінок близько 90% містили тексти вітчизняних та російських вчених без посилань на авторів і джерела запозичення.

«Чому, незважаючи на скандал з плагіатом у підручнику, дружина віце-прем'єра і міністра культури В'ячеслава Кириленка не побоялася подати до захисту і захистити (!) Докторську дисертацію теж з плагіатом? ... Важко уявити, що всі поважні науковці виявилися абсолютно на це нездатні. Можливо, не захотіли помітити?», - запитує Пархоменко.

Тетяна Пархоменко і Катерина Кириленко працюють в КНУКіМ. На даний момент в університеті вакантним є місце ректора, оскільки Михайла Поплавський обрано народним депутатом.  

«Міністерство культури, якому цей виш підпорядковується, конкурс на посаду ректора не оголошувало, ніби на щось або на когось вичікуючи», - пише Пархоменко.

«В Україні інтелектуальна власність захищається Законом "Про авторське право і суміжні права", дія якого поширюється і на наукові твори. Згідно зі Статтею 50 цього Закону, порушенням авторського права є плагіат –"оприлюднення (опублікування), повністю  або  частково,  чужого  твору під іменем особи,  яка не є автором цього твору".

Санкції за плагіат наукових творів передбачені й Законом України "Про вищу освіту" (ч. 6 ст. 6): "Виявлення академічного плагіату у захищеній дисертації … є підставою для скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома"», - нагадує Тетяна Пархоменко.