ДСО охороняє від будівельників новий корпус Генконсульства Польщі у Львові?

14:10, 2 вересня 2010

Приміщення нового незавершеного корпусу Генерального консульства Польщі у Львові на вул. Франка, 108 перейшло під опіку Державної служби охорони, а представникам будівельної організації-генпідрядника, яким Генконсульство заборгувало значну суму за виконані роботи, заборонили туди заходити. Про це повідомив 2 вересня під час брифінгу директор ТзОВ «Компанія «ВЕЕМ-Будсервіс» Володимир Бригадир.

Під час брифінгу, який відбувся за межами території нової будівлі Генконсульства Польщі, він зауважив: "За кілька хвилин перед нашою зустріччю (з журналістами, -ZAXID.NET) нас попередили, що наше перебування на майданчику може призвести до ускладнення польсько-українських відносин".

Також він розповів: "На об’єкт заведено підрозділи воєнізованої охорони і на цей момент нас як генпідрядника сюди не впускають, хіба що з представником замовника. В нас є серйозні незручності через це, ми не можемо до кінця вивезти усі матеріали, які є на об’єкті, здійснювати нормально виробничі процеси і навіть нормально охороняти його. Для людей було створено певні умови, санвузол. Зараз туди немає доступу. Питання складне і неприємне".

В.Бригадир наголосив: "Ситуація із заборгованістю збереглася, вона не вирішується. Я вже зазначав неодноразово, що у нас є кілька висновків незалежних експертиз, які практично підтверджують цю заборгованість. Ці всі факти ми будемо використовувати в доказах у суді. Наразі ми готуємо позов щодо тих робіт, які підтверджено замовником, але не оплачено. Йдеться про 300 тис. грн. Також є борг понад 4 млн за виконані роботи, але вони вперто його не підтверджують. Це роботи не тільки наші, як генпідрядника, але й роботи субпідрядних організацій. Від цього страждають багато людей".

З його слів, попри те ТзОВ "Компанія "ВЕЕМ-Будсервіс" намагається виплачувати зарплату вчасно. "Та для нас це – проблеми з іншими видами діяльності підприємства: обслуговування будівельної структури, утримання техніки тощо. В нас на сьогодні йдуть роботи ще на двох об’єктах житлового будівництва. Ситуація з консульством відбивається і на цих об’єктах.

Своє чергою начальник служби охорони та безпеки компанії-генпідрядника Любомир Корчак розповів всю передісторію такої ситуації. Він зазначив, що 30 серпня через цю заборгованість трудовий колектив вийшов на акцію протесту.

"Мене передусім дивує позиція працівників Генконсульства Польщі у Львові та особисто позиція Генерального Консула Гжегожа Опалінського. 30 серпня (у день проведення акції трудового колективу, – ZAXID.NET ) близько 10.00 сюди з’являється загін Державної служби охорони при УМВС України у Львівській області. Таке враження складається, що зараз цей об’єкт будуть брати штурмом, хоча абсолютно ніяких підстав для цього не було. В той час трудовий колектив намагались винести плакати, щоб виставити під стінами чинного Генконсульства. Деякі працівники Генконсульства перешкоджали цій справі, хоча ми їм пояснили, що знаходимось на території своєї держави і будемо відстоювати свої законні права. Крім того, в цей же час, я так думаю, що це було зроблено спеціально, перед цими плакатами стояли машини консульства з дипломатичними номерами, щоб перешкодити охочим подивитися на зміст цих плакатів. Я особисто був свідком, коли пан Гжегож Опалінський запросив до входу в діюче консульство представників міліції, керівників, які знаходились тут під час цієї акції (вона тривала з 10.00 до 13.00), і упродовж 10-15 хвилин цим міліцейським посадовим особам щось роз’яснював. Після того, як вони знову підійшли до наших працівників, то почали говорити: "Бачите, як ви нас підставляєте". Ми, трудовий колектив, підставляємо нашу міліцію? Тут тільки можна здогадуватися, що говорив Гжегож Опалінський нашим міліцейським чинам… О 13.00 акція завершилася і всі вже розійшлися, я в силу своїх службових обов’язків залишався на території об’єкту. До мене підійшли працівники Галицького райвідділу міліції і попросили мене, щоб я дав пояснення, що це було. Хоча перед тим, як проводилась ця акція, подібне пояснення надав наш юрисконсульт. І коли я підписав в службовій машині Галицького райвідділу пояснення, мені було об’явлено, що я затриманий, оскільки я здійснив адміністративне правопорушення (стаття 285 п. 1 Кодексу України про адміністративні порушення). Мова йде про те, що я порушив організацію проведення масового заходу", – каже Любомир Корчак.

З його слів, йому навіть не дозволили закрити його приватне авто, що стояло поруч, і "насильно привезли до райвідділу".

"У райвідділ склали протокол, в якому було зазначено, що я – організатор цього мітингу і порушив статтю, про яку я говорив, і мене будуть притягувати до відповідальності. В мене є постанова суду, а за цей час я пережив вже два засідання, і сьогодні, напевно, буде третє, так от, там написано, що я "проводив мітинг (збори) без відповідно поданої заявки в органи місцевого самоврядування та місцевої влади". Хоча в нас є певні законні підстави: ми знаходились на території свого будівельного майданчика і не перешкоджали руху транспорту, не порушували громадський спокій. Заявку (про проведення акції.-ZAXID.NET) не подавали, оскільки законом це не передбачено законом і оскільки колектив має право на збори. Це були свого роду збори, про що я неодноразово заявляв на проведених двох засіданнях в суді Галицького району", – вів далі Л.Корчак.

Він додав: "Я переконаний, що Опалінський чинив тиск на наші органи влади, щоб ускладнити ситуацію. На моє переконання, будь-який дипломат має налагоджувати добросусідські нормальні відносини в тій країні, де він перебуває. Тут – навпаки – конфлікт тільки загострюється замість того, щоб його вирішувати в межах законодавства… Коли служба охорони сюди зайшла, працівникам сказали, що ми не маємо права сюди заходити, бо право власності на цю будівлю належить Генеральному консульству".

Водночас, Володимир Бригадир так коментує цю ситуацію: "Польське консульство хоче таким чином довести, що цей об’єкт – їхній, і не впускати нас туди, щоб уникнути конфліктних ситуацій з нами безпосередньо на цьому об’єкті. Досі ми не вивезли матеріали, які нам належать... Цю нову будівлю Генконсульства почали будувати 2007 року. Потім було внесено корективи до проекту щодо внутрішнього оздоблення. Всі корективи понесли за собою подорожчання. Це було пов’язано з використанням сучасних оздоблювальних матеріалі, в сучасного інженерного обладнання. Воно становила понад 30%. Цей процес припав на світову фінансову кризу. Те подорожчання, яке нам запропонував замовник, воно не переривало витрати, хоча нам неодноразово замовник заявляв, що всі наші витрати будуть компенсовані у наступній додатковій угоді. Було укладено п’ять додаткових угод. І ми дійшли до того, що коли об’єкт фактично готовий на 95%, замовник нам пояснив, що є ціна, яка більше змінюватися не буде. Не подобається – йдіть з об’єкту. Ми вичерпали всі аргументи і можливості знайти спільну мову з нашим замовником, тому нам лишилась одна дорога - до суду. Наразі готуємо позов", – сказав він.

Нагадаємо, 2 серпня працівники будівельної компанії "ВЕЕМ-Будсервіс" (м.Львів) оголосили безстрокову громадянську акцію протесту і заклику до Варшави про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

30 серпня будівельники вирішили публічно попросити польську сторону погасити борг і провели акцію протесту під стінами консульства.