ДТЕК Бурштинська ТЕС інвестує в екопроекти 123,6 млн грн

11:33, 20 червня 2013

ДТЕК Бурштинська теплоелектростанція спрямує 123,6 млн грн на зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, збільшення обсягів відбору сухої золи, створення вільних ємностей для складування промвідходів та мінімізацію негативного впливу на водні ресурси. Про це повідомила менеджер з комунікацій ДТЕК Західенерго Іванна Попович.

З метою охорони атмосферного повітря впродовж 2013 року на енергоблоці №5 в рамках реконструкції будуть замінені старі електрофільтри на нові фірми «RAFAKO-SA» (Польща). Нові електрофільтри забезпечать досягнення екологічних показників по викидах твердих частинок в атмосферу на рівні не більше 50 мг/куб.м. Річні викиди на енергоблоці № 5 після заміни зменшаться в 29 разів у порівнянні з викидами до їх заміни. Проект стане найбільшим в екологічній програмі цього року і коштуватиме 80,2 млн грн.

Для захисту земельних ресурсів в рамках реконструкції блоку №5 передбачено розробку двох систем золовідведення: пневмозоловідведення і гідрозоловідведення. Проект системи пневмозоловідведення розроблено з використанням обладнання фірми Clyde Bergemann (Великобританія). Впровадження такого проекту дозволить значно збільшити відбір сухої золи, яка має попит на ринку будівельних матеріалів. Робота систем гідрозоловідведення стане продуктивнішою завдяки збільшеній потужності нових електрофільтрів.

У вирішенні питань поводження з відходами виробництва в 2013-2014 роках впроваджується великий проект – нарощування 9 і 10 ярусів золовідвалу №3, що дозволить створити додаткові зведені ємності для складування промислових відходів без виділення додаткових ділянок землі. Загальна вартість проекту становить 97 млн грн. У 2013 році планується реалізувати комплекс заходів щодо підвищення надійності дамб золовідвалу та запобігання його запилення, на що передбачено 34,6 млн грн.

«ДТЕК Бурштинська ТЕС здійснює все більше проектів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в районі її розміщення та регіоні в цілому. Ми усвідомлюємо свою відповідальність за безпеку нашого виробництва, тому ДТЕК інвестує значні кошти у зменшення рівня викидів в атмосферу, мінімізацію негативного впливу на середовище. Ми не тільки впроваджуємо нові підходи, які відповідають найбільш суворим міжнародним стандартам, а й створюємо ефективну систему моніторингу впливу на навколишнє середовище, залучаємо персонал в природоохоронну діяльність, розвиваємо екологічну культуру», – зазначив директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Михайло Мальований.

Довідка. ДТЕК входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК працюють у сегментах видобутку і збагачення вугілля, генерації, дистрибуції та продажу електроенергії. У портфелі вугільних активів ДТЕК – 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик у Донецькій, Дніпропетровській та Луганській областях України, а також у Ростовській області Російської Федерації. У 2012 році на українських шахтах ДТЕК видобуто понад 39 млн тонн вугілля. Торгівлю енергоносіями ДТЕК на зовнішніх і внутрішніх ринках здійснює ТОВ «ДТЕК Трейдинг». Вугільну продукцію компанії споживають електростанції, коксохімічні й металургійні комбінати в Україні, а також електростанції і промислові підприємства в Європі, Азії, Північній і Південній Америці, Африці. ДТЕК також експортує електроенергію до Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, Молдови, Білорусі. Консолідований виторг ДТЕК у 2012 році склав 82,5 млрд грн, чистий прибуток – 5,9 млрд грн. У 2012 році ДТЕК заплатив 15,5 млрд грн податків.