ДТЕК Бурштинська ТЕС вклала понад 20 млн. доларів на природоохоронні заходи

11:40, 15 травня 2015

З 2012 до 2014  роки в ДТЕК Бурштинську ТЕС було вкладено понад 20 млн. доларів на природоохоронні заходи. Для порівняння з 2009 до 2011 роки було на ці ж потреби було виділено менше 1 млн доларів, щоправда, тоді вона була у державній власності.

- Екологічний напрямок є одним з пріоритетних в інвестиційних проектах модернізації основного та допоміжного обладнання ДТЕК Енерго. У нас впроваджена система екологічного менеджменту відповідно до міжнародного стандарту ISO140001. На всіх підприємствах компанії запроваджено екологічну політику, яка визначає основні принципи нашої природоохоронної діяльності, - каже керівник департаменту з екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька.

- Якщо говорити куди ці гроші було спрямовано, то це реконструкція п’ятого та сьомого енергоблоків електростанції та капітальні ремонти ще чотирьох. В рамках реконструкцій було встановлено нові електрофільтри, які дали можливість значно зменшити концентрацію викидів твердих частинок в атмосферу. Згідно європейських стандартів цей показник не має перевищувати 50 мг/м3, у нас  зараз він на реконструйованих енергоблоках сягає – від 29 до 37 мг/м3, - каже еколог.

Серед інших природоохоронних заходів - реконструкція компресорної системи сухого золовідбору.

- До цього для цілей подальшої утилізації ми відбирали до сорока тисяч тон сухої золи в рік. А після реконструкції компресорної системи – більше ста тисяч тон. Це значить, що на золовідвалі складується менше відходів спалювання вугілля. Ефективність нових електрофільтрів сягає 99,9 відсотків. За рік на ДТЕК Бурштинській ТЕС в середньому складується до 600-800 тисяч тон золошлаків, частину з яких можна використовувати в будівельному бізнесі, що вже давно практикується у європейських країнах. Саме над питанням зменшення складування золошлаків на золовідвалах  зараз працює ДТЕК Бурштинська ТЕС, - зауважила Ірина Вербіцька.

За її словами, з 2012 по 2014 роки ДТЕК Бурштинська ТЕС сплатила 486,3 млн грн екологічного податку, який був розподілений в державний і місцеві бюджети. ДТЕК докладає значних зусиль для мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище на всіх стадіях виробничого процесу. Попередження і мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище - одне з основних пріоритетних напрямків в організації природоохоронної діяльності ДТЕК.