ДТЕК підписав декларацію з МОЗ про запровадження «Телемедицини»

18:40, 20 вересня 2011

У закладах охорони здоров’я Львова через два тижні почнуть монтаж обладнання для реалізації проекту «Телемедицина», у межах якого хворі зможуть отримувати консультації та альтернативні думки фахівців щодо своїх діагнозів.

Як повідомила 20 вересня під час телевізійного круглого столу з Києва менеджер з корпоративної соціальної відповідальності компанії ДТЕК Вікторія Гриб, вчора було підписано відповідну декларацію.

«Вчора компанія ДТЕК підписала з Міністерством охорони здоров’я, Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» та компанією МТС меморандум щодо спільної реалізації проекту «Телемедицина», – наголосила Вікторія Гриб.

«Фактично йдеться про другий етап проекту», – додала вона.

Зі слів Вікторії Гриб, досягнуто домовленостей про встановлення необхідного обладнання у медичних закладах Львова для реалізації проекту «Телемедицина», і цей процес має розпочатися у найближчі два тижні.

«Отож, ми рухаємося вперед», – сказала вона.

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Олег Березюк повідомив, що за останні місяці Львів готувався до реалізації проекту «Телемедицина», частково підготувавши персонал, а також приміщення у закладах охорони здоров’я для розміщення спеціального обладнання.

«Тепер наше завдання – показати людям користь від цього проекту», – додав він.

Також, як повідомила журналістам завідувач відділення радіології Медичного центру святої Параскеви у Львові Зеновія Стадник, в першу чергу за допомогою проекту «Телемедицини» лікарі зможуть консультуватися щодо ургентних (невідкладних) випадків, а також проводити консиліуми щодо інших важких хворих.

«В ідеалі, хотілося б розвинути цей проект до проведення операцій в режимі онлайн, щоб радитись з фахівцями, як це роблять у світі», – додала вона.

Ще одною перевагою «Телемедицини» буде можливість творення електронних медичних карток пацієнтів та скорочення часу надання консультацій – за рахунок попереднього обміну інформацією між медиками за допомогою електронної пошти.

У коментарі журналістам начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб наголосив, що проект запроваджується у Львові за ініціативою компанії ДТЕК. З його слів, було досягнуто домовленостей запровадити «Телемедицину» в тих закладах, де надається високоспеціалізована допомога або дуже широкий спектр медичних послуг.

«Йдеться про лікарню швидкої медичної допомоги Львова, обласну клінічну лікарню та регіональний онкологічний центр. Вони були включені в цей проект. Підписано умови про співпрацю… Впродовж двох тижнів обіцяють приступити до монтажу обладнання. Яка лікарня буде першою – важко сказати, хоча я буду просити, щоб це була лікарня швидкої медичної допомоги: тут уже точно виділено приміщення, ремонт зроблено. І з огляду на те, що це лікарня, яка приймає масові надходження, яка задіяна у підготовці до Євро-2012, вона цілодобово надає невідкладну допомогу», – сказав Володимир Зуб.

Він додав: «Це загальновизнана річ в світі. Для прикладу, професор з Австралії консультує пацієнта в Африці. Це дуже важливо, іноді потрібна думка твого колеги, який бачить пацієнта свіжим оком, чи бачив більше таких випадків. Немає однакових пацієнтів, особливо, коли це стосується тяжких випадків. І тим більше у ситуаціях, коли пацієнтам потрібна швидка допомога, і вони не транспортабельні».

Додамо, до кінця року проектом «Телемедицина» планують охопити медичні заклади Львова, Києва, Рівного, Івано-Франківської та Донецької областей.

Як інформував ZAXID.NET, лише на Львівщині компанія ДТЕК вкладає для реалізації цього проекту 1 млн грн.

Нагадаємо, 26 квітня Львівська міська рада в особі заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва підписала Декларацію про соціальне партнерство з ДТЕК. У межах декларації у Львові та області впроваджуватимуть соціальний проект «Телемедицина», який має покращити діагностику та виявлення онкологічних та кардіологічних недуг.