ДТЕК у травні перерахував ДП «Вугілля України» 50 млн грн

11:30, 22 травня 2015

20 травня ДТЕК перерахував на рахунок держпідприємства «Вугілля України» 50 млн грн за відвантажене вугілля. В цілому з грудня 2014 по травень 2015 компанія заплатила держпідприємству 500 млн грн, у тому числі і для покриття заборгованості по зарплатах львівсько-волинських шахтарів.

Незважаючи на зростаючу перед ДТЕК заборгованість за поставлену електроенергію, компанія знайшла можливість перерахувати держпідприємству «Вугілля України» 50 млн грн. Борг держави в особі ДП «Енергоринок» перед ДТЕК в 2015 році збільшився на 2,5 млрд грн і перевищив 6,7 млрд грн (на 01.05.2015).

 «Сьогодні стратегічно важливо забезпечити власний видобуток вугілля марки Г, в тому числі на шахтах Львівсько-Волинського басейну. На газовому вугіллі працюють 50% вітчизняних теплоелектростанцій, вони несуть підвищене навантаження через відсутність палива на антрацитових станціях. Шахтарі та енергетики повинні об'єднати зусилля для збереження енергосистеми України. Компанія ДП «Вугілля України» залишається закритою і непрозорою структурою. Сподіваємося, що перераховані гроші в повному обсязі дійдуть до шахтарів і будуть спрямовані на виплати заробітної плати та зарядку лав», – зазначив директор з комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

Вчора, 20 травня 2015 року, шахтарі ДП «Львіввугілля» приїжджали на зустріч з ДТЕК – шукати вихід із ситуації з невиплатами шахтарям заробітних плат. Директор з комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталій Бутенко запевнив, що компанія докладає всі зусилля для стабілізації ситуації на вугільному та енергетичному ринках. Сторони домовилися про взаємодію. «Ми приїхали сюди, щоб разом з вами виробляти систему. Середній вік співробітників нашої шахти – 35 років. Ми хочемо працювати і далі, хочемо працювати системно. І ми вас підтримуємо», - підсумували по завершенню зустрічі представники профспілки шахти« Лісова» (ДП«Львіввугілля»).

За словами Віталія Бутенка, необхідно усунути першопричини шахтарських проблем – це застаріла система управління ринком, проблема хронічних неплатежів держави в особі ДП «Енергоринок» за вироблену електроенергію, неринкові тарифи на електроенергію і ціни на вугілля. «Нам усім потрібна реформа галузі: прозорий, конкурентний ринок, який буде стимулювати розвиток власного виробника. Це єдине можливе рішення. Будь-який імпорт на шкоду власного виробника вугілля та електроенергії - неприпустимий», - зазначив він.

Нагадаємо, на початку року у зв'язку з важкою ситуацією у вугільній галузі та зростанням заборгованості по зарплатах, ДТЕК виступив з ініціативою викуповувати весь вугілля Львівсько-Волинського басейну.

Довідка

ДТЕК — стратегічний холдинг, що керує трьома операційними субхолдингами з активами у традиційній енергетиці, в альтернативній енергетиці, у видобутку вуглеводнів. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК — Максим Тімченко. У ДТЕК працюють 127 тисяч осіб.

До портфеля активів у традиційній енергетиці входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18,6 ГВт; 5 підприємств із дистрибуції електроенергії, які обслуговують понад 5,1 млн клієнтів — фізичних і юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик. Сегмент альтернативної енергетики представлено 1 ВЕС встановленою потужністю 200 МВт. Видобуток вуглеводнів ведеться на двох родовищах із доведеними запасами природного газу у 20 млрд куб. м.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК 2014 року склав 47,8 млрд кВт∙год., із яких 651 млн кВт∙год. забезпечила ВЕС, передавання електроенергії мережами — 53,8 млрд кВт∙год., видобуток вугілля — 37,1 млн тонн, видобуток природного газу — 752 млн куб. м.

Додаткова інформація: www.dtek.com

Дізнатися, які проекти соціального партнерства реалізуються в містах присутності підприємств ДТЕК і отримати докладний звіт про статус їх виконання, Ви можете на сайті www.spp-dtek.com.ua