Дубневичі ініціюють збір підписів на захист української мови

12:26, 4 липня 2012

У вівторок Верховна Рада силами Партії регіонів та її вірних прислужників-холуїв — литвинівців, комуністів, «тушок» із групи «Реформи заради майбутнього» та кількох позафракційних депутатів — здійснили наругу над українською мовою. Всупереч Конституції, чинному законодавству, регламенту парламенту ухвалено закон, який, по суті, запроваджує в Україні двомовність.

Про це йдеться у заяві депутатів Львівської обласної ради Богдана та Ярослава Дубневичів, якою вони ініціюють збір підписів на захист української мови.

«Компанія політичних банкрутів за помахом руки їхнього ляльковода Чечетова фактично поставила під загрозу майбутнє нашої рідної мови, якою нам співала колискову мати, якою ми вимовили свої перші слова. Усім нам вони намагаються нав’язати другу державну мову — російську, оскільки думають, що цей закон дозволить їм продовжувати своє панування в Україні та грабувати всіх нас, щоби спокійно жити у власних палацах», - сказано в заяві.

«Варто сказати, в яких умовах ухвалювали цей законопроект. Без розгляду численних поправок, без обговорення. Влада та її прислужники діяли, як злодії, нахабно й цинічно вкравши в нас державну мову. Переконані, цей скандальний закон, якщо президент його підпише, проіснує лише до першого пленарного засідання Верховної Ради нового скликання. Моральні покручі, які нині знущаються над своїм народом, не мають права бути обраними в парламент і в них просто немає політичного майбутнього. Принаймні в Україні», - стверджують заявники.

«Усвідомлюючи, що разом із прапором, гербом і гімном українська мова є одним із символів Української Держави, ми ініціюємо збір підписів до президента України з вимогою не підписувати мовний законопроект, а також із вимогою до Конституційного Суду визнати цей закон таким, що суперечить Конституції. Закликаємо всіх, кому небайдужа доля рідної мови, підтримати нашу ініціативу та поставити підписи під цим зверненням. Якщо нас не почують, ми готові ініціювати проведення всеукраїнського референдуму з мовного питання», - вказано у заяві депутатів.